CHP İL GENEL MECLİSİ AYLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI  

CHP'li İl Genel Meclis Üyeleri düzenli olarak İl Genel Meclis Toplantısı'nın ardından yaptıkları ' Değerlendirme Toplantısı'nı parti binasında İlçe Başkanı Atilla Diren’in de katılımıyla gerçekleştirdi.  

2162
CHP İL GENEL MECLİSİ AYLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI  

CHP'li İl Genel Meclis Üyeleri düzenli olarak İl Genel Meclis Toplantısı'nın ardından yaptıkları ' Değerlendirme Toplantısı'nı parti binasında İlçe Başkanı Atilla Diren’in de katılımıyla gerçekleştirdi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İl Genel Meclis Üyeleri Levent İrez ve Hakkı Sezen
İl Genel Meclisinde yaptıkları 3 aylık çalışmaları, İlçe teşkilatı, yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile parti binasında paylaştı.
 
Hakkı Sezen, toplantıda İl Genel Meclisi toplantısını 3 aylık çalışmalarını değerlendirerek şunları söyledi:
 
Encümen kararına bağlı olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda, okullarımızın boya, tadilat ve eğitim eksiklerinin giderilmesi amacıyla ilk kararda 150 bin, ikinci kararda 50 Bin TL son encümen kararında 35 Bin TL olmak üzere toplamda 235 bin TL yardımda bulunuldu. Köylerimizin "Konut Alanı İlgili İmar Planı" Meclisimizce onaylandı ve
Çınarköprü, Yayıkkırı, Karacaali,Çömlekçi köylerimizde, yaşayan vatandaşlarımızın talebi üzerine meclise gelen " Konut alanı ile ilgili İmar planı" meclisimizde görüşüldü ve olumlu yönde karara bağlandı. Bunların dışında, Camialan ve Taşoluk köyleri arasında yer alan 1 km'lik alanın, asfaltlanması için Çanakkale İl Özel İdaresine dilekçemizi sunduk, en kısa sürede bu yolumuz asfaltlanacak. Güvemalan köy mahallinde kalan yer ile ilgili parselasyon isteğini de meclisimizde görüştük ve Ağustos ayında Osmaniye Köyümüzden Gümüşçay, Karabiga asfalt ve Çeşmealtı Köyü bağlantı yolu dâhil olmak üzere sıcak asfalt yapımı ile ilgili büyük projeyi hayata geçirmek için tamamını bir defada bitiremesek bile başlangıcını sağladık. Bu konu hem köylere hizmet götürme komisyonuna hem de plan ve bütçe komisyonuna alındı. Kalafat, Bahçeli, Hacıköy, Şirinköy,Osmaniye, Aşağıdemirci, Yukarıdemirci, Sığırcık, Emirorman, Kanibey, Eğridere, Bozlar köylerinde yer alan küflenmiş demir borular için, Eğridere Köyü muhtarımız Hüseyin Doğru, bu boruların temizlenmesi talebinde bulundu, Su Birliği Başkanı ile iletişim halindeyiz. Çalışmalara başladık, bu sorunu da en kısa zaman çözeceğiz. CHP Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Özgür Ceylan ile beraber, Gümüşçay' da domates tarlasında çalışan mevsimlik işçilerimizi ziyaret ettik. Çalışma koşullarını ve yaşam şartlarında yerinde inceledik. İşçi kardeşlerimize barınma alanları ve daha iyi yaşam koşulları sunmak için Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte çalışarak işçilerimizin sorununu sıfıra indirmek için çalışacağız. İlçemiz Abdiağa, Kaynarca, Selvi köylerindeki vatandaşlarımızın ifraz (ayırma) işlemi karara bağlanmış, Danişment, Eybekli,
Çelikgürü, Hoşoba, Şakirbeyli vatandaşlarımızın ifraz ve tevhit işleri yapılmıştır" dedi.
 
Mehmet Özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.