MYO Yönetimi Huzur Evini Ziyaret Etti

Biga Meslek Yüksekokulu yöneticileri BİSEV Biga Huzur Evini ziyaret etti.

1027
MYO Yönetimi Huzur Evini Ziyaret Etti


Ziyarete, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü, Müdür Yardımcıları Öğr.Gör. Bahaddin Zayim ve Öğr.Gör. Muradiye Özel Ödül ile Meslek Yüksekokulu Sekreteri Basri Çorak katıldı.  BİSEV (Biga Sağlık ve Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Bayram ve BİSEV Vakıf Müdiresi Aysun Sansak tarafından karşılanan Biga MYO Yönetimine Huzur Evi hakkında genel bilgi verilerek yaşanan sorunlara ivedilikle çözüm bulunmasının önemi anlatıldı. BİSEV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Bayram; “1996 yılında yardımsever vatandaşlarımız tarafından kurulan Vakfımız her türlü güçlük ve sıkıntılara rağmen, kuruluş amaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Halen Huzur Evinde üçü kendi imkanlarımız ile olmak üzere toplam 61 yaşlı insanımızı misafir etmekteyiz. Bu amaçla da 18 personeli istihdam etmekteyiz. En büyük sıkıntımız, maliyetlerin artmasına bağlı olarak maddi desteğe olan ihtiyacımızın da sürekli artmasıdır. 2003 yılında yapılan Huzur Evi Tesisimizin ısıtma, aydınlatma, izolasyon ve elektrik tesisatlarında yaşanabilen sorunlarına çözüm üretmede sizlerden destek bekliyoruz.”dedi.
 
Yaşlılığın, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu belirten Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü ise; “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarımızın hayata bağlı kılınmaları, hepimizin minnet borcudur. BİSEV bu konuda önemli hizmetler yapmaktadır. Bu kapsamda bizler Meslek Yüksekokulu yönetimi olarak; 38 kadrolu öğretim elemanı, öğrenim verilen 11 program ile Huzur Evinin ihtiyaçlarının giderilmesinde sağlayabileceğimiz katkı ve destekler ile daima yanınızda olacağız.” Şeklinde konuştu.
 
Huzur Evinin günlük çay saatinde gerçekleştirilen ziyarette huzurevi sakinlerinden emekli öğretmenlerin “24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan” Biga MYO üyeleri “sosyal sorumluk görevi” olarak gördükleri ziyarette duygusal anlar yaşadılar. Ziyaretten duyduklarını memnuniyeti ifade eden huzur evi sakinleri, yaşadıkları hayat tecrübelerini paylaştılar.
 
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.