Reklam
Reklam

KIRLAR MEVKİİ’NDEN İSMAİL IŞIK’A TAM DESTEK

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık, Şirintepe Mahallesi Kırlar Mevkiinde sevgi seliyle karşılandı. Yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Işık’ın, Halk Meclisi toplantısı mitinge dönüştü.

1127
 KIRLAR MEVKİİ’NDEN İSMAİL IŞIK’A TAM DESTEK

'Çaylar Bizim İsmail'den sloganıyla devam eden kahve toplantılarının yoğun ilgi görmesi ve coşkulu bir şekilde devam etmesi de dikkatlerden kaçmadı. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın konuşması da tüm kesimlerden tam not aldı.
 
"SİZİN İSMAİL OLARAK ÇALIŞTIK"
 
5 yıl önce Bigalıların 'Bizim İsmail' sloganıyla seçimi kazandıklarını ve Bigalıların İsmail'i olmaktan asla vazgeçmediğini ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “5 yıl önce 'Bizim İsmail' sloganınızla yola çıktık. 5 yıldan bu yana bana ve ekip arkadaşlarıma 'Sizin İsmail' olarak bu kente hizmet etmenin onurunu yaşattınız. Bütün Biga’yı kucaklayarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunu başardığımıza inanıyorum. Bugüne kadar gerek Belediye Başkanı olarak bana gelen, gerekse Biga Belediyesi'ne gelen hiçbir kimsenin partisine, kimliğine, mahallesine bakmadan tüm işler yapılmıştır. Biga'nın 800 tane sokağı, 9 mahallesi var. Biz hiçbir tarafı ayırmadık, hiçbir tarafa yan bakmadık. Burası bizdendir, burası bizden değildir demedik. Az oy çıktı, çok oy çıktı hiç demedik. Hangi mahallenin neye ihtiyacı varsa onları gerçekleştirdik. Kim istediyse, hiçbir kimseyi ayırmadık ve bütün isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da gittiğim her yerde aynı bu şekilde çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum. Bundan sonra da Biga’yı birleştiren, bütünleştiren anlayışla, sizlere o hak ettiğiniz hizmeti vermek için gece gündüz durmadan çalışacağız. Belediye hizmetlerini sadece yol, su, kanalizasyon, park olarak görmedik. Hayata dar bir pencereden bakmadık, geniş bir açıdan baktık ve hayatın içerisinde olduk. Bigalılarımızla, Biga'da yaşayanlarla doğumdan ölüme onların yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
 
"BİGA BELEDİYESİ'Nİ 3 KAT BÜYÜTTÜK"
 
Biga Belediyesi'ni 2014 yılında 40 milyon lira bütçe ile devraldıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık; "5 yıl önce, 2014 yılında devraldığımız Biga Belediyesi'ni tam 3 kat büyüttük. Bütçesi de 3 kat büyüdü, araçları da 3 kat büyüdü, personeli de 3 kat büyüdü. 40 milyon olan bütçeyi 120 milyona çıkardık. Ben 5 yıl önce boşuna hesap uzmanıyım, ben mali müşavirim demedim. 'At binenin, kılıç kuşananın'. Biga Belediyesi'ni, Biga ile beraber büyüttük. Daha önce yapılmayan işleri yaptık. Dar bir pencereden bakmadık. Doğumdan ölüme, yeni doğan bebeklerimizi evlerinde ziyaret ettik. Askere gidecek olan gençlerimize asker çantalarını verdik. Eğitim, sağlık, ekonomi, kültür, sanat bunlar daha önce Biga'da yoktu. Özellikle kültür-sanat hiç yoktu. 5 yıldan bu yana yüzden fazla tiyatroyu, onlarca konseri ve diğer etkinlikleri Bigalılarımızla buluşturduk. Biga Belediye Meydanı, o 12 bin metrekarelik meydan bizlere yetmedi. Temizliğinden tutun, yaşlı, hasta ziyaretlerine, bakımlarına kadar insanlarımızın neye ihtiyacı varsa bunların hepsini gerçekleştirdik. Bundan sonra özellikle yaşlı ve hastalarımızla ilgili Bigalı uzman bir arkadaşımızla çalışıyoruz. Türkiye standartlarının üzerinde, yaşlı ve hasta bakım hizmetlerini Biga'da, Biga Belediyesi olarak gerçekleştireceğiz." dedi.
 
 
“ESENTEPE MAHALLESİ OLACAK”
Altyapı düzenlemeleri, yol, doğalgaz ve park çalışmaları ile Kırlar mevkiini yaşanabilir bir hale getirdiklerini belirten Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık;  “Kırlar mevkii sakinlerinin isteğiyle ve desteğiyle yeni dönemde 10’uncu mahallemiz bu bölgede Esentepe Mahallesi olacak. Sağlık ocağı, bilgi evi, düğün salonu gibi donatılardan oluşacak tesisimizi de yeni dönemde bu bölgemize kazandıracağız. Biga’mızı hep birlikte güzelleştirdik. Daha güzelini de hep birlikte başaracağız.” dedi
 
 
"ÇEVRE İLÇELER BİGA'YI ÖRNEK ALIYOR"
 
"Vermiş olduğumuz sözlerin hepsini gerçekleştirdik. Yapacağım dediklerimizin hepsini yaptık. Yapamayacaklarımızın sözünü zaten vermedik. Seçimler çok önemli. 31 Mart'ta vereceğiniz oylarla önümüzdeki 5 yılın Bigası'nın nasıl olacağını, nasıl şekilleneceğini belirleyeceksiniz. 31 Mart seçimleri belki de bugüne kadar Türkiye'nin görmüş olduğu en önemli seçimdir. Biga'da 5 yıldan beri bir değişim, bir dönüşüm yaşanıyor. Örnek alınıyoruz. Bizim 5 yıldır yaptığımız etkinlikleri Çan daha bugünlerde yapmaya başladı. İndirimi Alışveriş Günleri etkinlikleri Çan'da da yapılıyor. Biga'nın örnek alınan, insanlarının yaşamaktan gurur duyduğu, mutlu olduğu, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğe daha güvenle baktığı, eğitimine destek olunmuş, ekonomisine katkı verilmiş, sosyal belediyecilik adına üniversitelerde anlatılan, verilen konferanslarda anlatılan bir belediye olduk. Bunların devam etmesi için, sizlerle beraber yönetmek için hep beraber çalışmalıyız. Bu 31 Mart çok önemli. Bu seçimi Allah'ın izni, Biga'nın desteği ile kazanacağız. Ben her zaman Biga'nın sağduyusuna güvendim, onlara inandım ve onlardan aldığımız güç ve destekle de kazanacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hep birlikte 31 Mart'ı bayrama çevirelim.” şeklinde konuştu.
 
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Belediye meclis üyesi adaylarının da yer aldığı Halk Meclisi'nde vatandaşlar sorularını sordular ve Başkan Işık, soru ve önerileri dinledi. Çözümleri birlikte gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Işık, başta gençler olmak üzere tüm mahalle sakinlerine kalabalık ve coşkulu karşılama için teşekkür etti.
Mehmet Özdeş
 


 KIRLAR MEVKİİ’NDEN İSMAİL IŞIK’A TAM DESTEK
KIRLAR MEVKİİ’NDEN İSMAİL IŞIK’A TAM DESTEK
229

Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.