BAŞHEKİMDEN MASKE ÜRETEREK DESTEK VEREN OKULLARA PLAKET

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan BÜYÜK, maske üreterek kendilerine büyük destek olan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne ve İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kurum adına plaket verdi.

4701
BAŞHEKİMDEN MASKE ÜRETEREK DESTEK VEREN OKULLARA PLAKET

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan BÜYÜK beraberinde İdari ve Mali İşler Müdürü Hatice DİZMAN ile birlikte covid-19 sürecinde desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen'i ziyaret etti. Burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ile görüşen Başhekim Büyük, maske üreterek kendilerine büyük destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ve İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kurum adına plaket verdiler.
 
Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erhan BÜYÜK "Covid-19 sürecinde elini taşın altına koyan milli eğitim müdürümüze ve kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Biz Biga da birçok şeyi ilk olarak başardık. Halk eğitim olarak maskeyi ilk imal edenlerden biriyiz Türkiye'de. Karınca kararınca hatalar yanlışlar yaparak başladık ama yine de ilk defa maskeyi kullananlardan biride bizdik. Türkiye'de ilk olduk. Kılavuzluğu biz yaptık ama bu işte herkesin emeği var. Burada üretilen maskeler sadece Biga'ya değil ilimize faydası oldu. İldeki tüm hastanelere dağıtıldı. Hepinizin emeğine eline sağlık. Bu kadar kurumun bir araya gelip emekleriyle ilçemizde covid-19 sürecinde sayıları düşük tutmayı başardık, çok iyi bir sınav verdik. Tüm ihtiyaçlarımızı ilçe olarak karşılayabilecek durumdaydık, Bakanlığımızda bizi hiç unutmadı her türlü desteği sağladı hiç malzeme eksikliği yaşamadık ama böyle bir şey olsaydı bile biz kendi yağımızla kavrulmaya devam edecek durumdaydık buda onur verici gurur verici bir şeydi. Ben o yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızı ziyaret edip çalışmalarını da yerinde gördük. Covid nedeniyle insanlar dışarı çıkmaya korkarken büyük bir özveriyle emek verdiler. Hepinizin eline emeğine yüreğine sağlık." dedi
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen "Sürecin başında arkadaşlarla hemen bir toplantı yaptık. Neler yapabiliriz nasıl katkıda bulunabiliriz diye. 3 boyutlu yazıcılarla siperlik yapmaya başladık ama üretimi uzun zaman alıyordu. Daha sonra Gestaş vasıtasıyla valiliğimizin İçdaş Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine aldığı cnc makinasıyla seri üretime başladık. Halk eğitim müdürlüğümüzde hemen ekibini oluşturdu maske üretimine başladı. Bu zor süreçte elini taşın altına koyan İçdaş MTAL müdürlüğüne ve Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Biga Devlet Hastanesinin Covid 19 sürecinde en alt personelden en üst personele kadar ne kadar hazır olduklarını bizzat gördüm. Gelen hastaları en iyi şekilde karşılayıp moral motivasyonu yüksek şekilde rahatlattılar. Bugün eğer vaka sayısı Biga da azsa bu sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleriyle sayesinde. Tüm kurumum adına şahsınıza kurumunuza teşekkür ediyorum, dayanışmamız ilelebet devam edecektir. Nihayetinde Biga için varız." Dedi
 
CAHİT MAVİLİ
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.