Reklam

SUBAY VE ASTSUBAYLARA COVİD-19 BULAŞMIYOR MU?

CHP Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada 7250 sayılı kanunun yürürlüğe girmesine rağmen sözleşmeli erlerin küresel salgın bahane edilerek kışladan çıkartılmadığı ileri sürerek,

9074
SUBAY VE ASTSUBAYLARA COVİD-19 BULAŞMIYOR MU?


 
CHP Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada 7250 sayılı kanunun yürürlüğe girmesine rağmen sözleşmeli erlerin küresel salgın bahane edilerek kışladan çıkartılmadığı ileri sürerek, “Covid-19 sadece sözleşmeli erleri mi tehdit ediyor, subay ve astsubaylara bulaşmıyor mu?” diye sordu.
 
Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada sözleşmeli erlerin küresel salgın bahane edilerek kışladan dışarıya çıkmalarının yasaklanmasını gündeme getirdi. Özgür Ceylan, Milli Savunma Komisyonda sağlanan mutabakatın ardından üç ay önce Meclisin 7250 sayılı Kanun'u kabul ettiğini kaydederek, “Bu kanun 23 Temmuz 2020 tarih ve 31194 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi” dedi. Özgür Ceylan, Kanunla, 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu'nun 8'inci maddesinde değişiklik yapıldığını belirterek, “Sözleşmeli er ve erbaşların hafta içi ve hafta sonu mesai sonrası görev yerlerinden ayrılabilmeleri için izin verileceği hüküm altına alındı” diye konuştu.
 
Özgür Ceylan, sözleşmeli erlerden konuyla ilgili olarak çok sayıda şikâyet aldıklarını ifade ederken, “kanunun mürekkebi dahi kurumadan sözleşmeli er ve erbaşlar yüce Meclisin ortaya koyduğu iradeyi ve yaptığı kanuna güvenerek ailelerini birliklerinin bulunduğu şehirlere taşıdılar. Şimdiyse pandemi gerekçe gösterilerek kışladan dışarı çıkmaları yasaklanmış durumda” dedi. Özgür Ceylan, Milli Savunma Bakanlığı’nın uyguladığı yasağı eleştirerek sözleşmeli erlerin ailelerini hasret kaldığını belirtirken de, “Soruyorum: Covid-19 sadece sözleşmeli erleri mi tehdit ediyor, subay ve astsubaylara bulaşmıyor mu?” diye konuştu.
 
HABER MERKEZİ
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sözleşmeli er eşi 5853 - 06.11.2020 22:10:45
Eşlerimiz aylardır çıkamıyor üstelik bu Covid-19 sadece sözleşmeli er personeline varmış gibi bütün kıdemli askerler normal çalışmasına devam edip sözleşmeli er personeline kışladan çıkış dahi vermiyorlar azıcık insaf herkesin elini vicdanına koymasını istiyorum evlerimizde çocuğumuz baba hasretiyle bizler omzumuzdaki bütün yükle hayata devam etmeye çalışıyoruz birileri sesimizi duysun artık!