Türk Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer, Kan Bağış Merkezi tarafından kan bağış kampanyası düzenlediklerini belirterek kan bağışı tırının üç gün boyunca Biga’da kalacağını söyledi. 
 
 Kan bağışında bulunmanın önemine de değinen Erdoğan Başer " Kızılay kan bağış tırı bu ay da Bigalılarla buluşuyor. Şehrimize kan alımı için ayda bir kez Bursa’dan gelen kan tırımız, çok sayıda kana ihtiyaç duyulması sebebiyle vatandaşlarımızın ilgisini beklemektedir. Sağlık ekibimiz 1-2-3 Kasım günlerinde saat 11:00-18:00 arası Biga Belediye Meydanı'nda kan vermek isteyenleri bekliyoruz." dedi.  
 
Erdoğan Başer açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: " Randevu alarak gelmek isteyenler kanver.org sitemizden randevu saatini seçerek kaydolabilirler.Halkımızı üç ayda bir kan bağışı yapmaya ve bunu alışkanlık haline getirmeye davet ediyoruz. Normal kan bağışının yanısıra, kök hücre bağışında bulunabilmek için numune kan verebilir ve bulunması zor olan ilik nakli bekleyen bir hastamıza tedavi umudu olabilirsiniz. " dedi.
 
Mehmet ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi