Biga'nın Huzur Veren Doğası: BİGTAY'ın Keşif Rotaları Biga'nın Huzur Veren Doğası: BİGTAY'ın Keşif Rotaları
Diyanet İşleri Başkanlığı Ve Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü “mihrap ve minberde gençler var ve camiler gençler ile daha güzel” adlı projeler hayata geçirildi. İlahiyat fakültesi ve imam hatip lisesi öğrencileri, cuma günü camilerde cuma namazı kıldırdı.

19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında, İlahiyat Fakültesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs Cuma günü camilerde Cuma Namazı kıldırdı.

Biga ilçe Müftüsü Ertuğrul Akın, amaçlarının gençleri ileride yapacakları mesleğe alıştırmak olduğunu aktardı.

Biga ilçe Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, “Başkanlığımız, toplumun bütün kesimlerine hitap eden, kapsamlı ve etkin bir din hizmeti sunmak amacıyla çeşitli proje ve programları hayata geçirmektedir. Bu bağlamda, "Gençlik Haftası" münasebeti ile İlahiyat Fakültesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla; "Camilerde Mihrap ve Minberde Gençler Var" temalı Cuma Namazı programı icra edildi. Müftülüğümüzün organizesiyle İlçemizdeki camilerimizin mihrap, minber ve müezzin mahfilleri Cuma Namazında geleceğimizin teminatı olan genç kardeşlerimize emanet edildi.
Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, gençlerimizi, onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Burcu Uçmaz

Editör: Haber Merkezi