Çanakkale açıklarında 4'ü çocuk 17 kişi kurtarıldı Çanakkale açıklarında 4'ü çocuk 17 kişi kurtarıldı
3 yıldan bu yana Biga’da antika eşyaları değerlendiriliyor. Biga Sakarya Mahallesi Cumru Sokak No:9’da bulunan Günay Antikada bulunan antika eşyalarda 1850 yılından kalma para kasasından tutunda plak ve 1970 yılından kalma televizyonlara kadar bir çok tarihi özelliği bulunan eşyalar alıcısını bekliyor.

Emekli olduktan sonra antika eşya alım satımı ile uğraşan Günay Uygun antika eşyalarının genelde alıcıların İstanbul’dan gelen vatandaşlar tarafından talep edildiğini söyledi.

“ÜCRETSİZ MÜZE HİZMETİ VERİYORUZ”

Uygun gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “3 sene oldu bu dükkanı açalı. Burada hediyelik eşya gibi eski eşyaları alıp değerlendiriyoruz. İsteyene veriyoruz, isteyenden de alıyoruz. Eski para kasamız var 1850 yılından kalma. Dekor amaçlı değerlendirilecek şekilde. Evinde miras kalanlar getirip satıyor. Kendi merağım olduğu için değerlendiriyorum. Emekliyim ek gelir için. Dışarıdan gezip topluyorum, hurdacıları geziyorum. Biga’dan genelde bakmak için geliyorlar. Ücretsiz müze hizmeti veriyoruz. Genelde İstanbul'dan gelip alıyorlar eski ev yapanlar, ev eksiklerini gidermek için alıyorlar. Çevirmeli telefonlar var, 1850 yılından çatı krikosu var. Daha önce meram vardı kendime topluyordum. Fazla olunca değerlendirmek için dükkân açtım. Hem alıp satıyorum, ek gelir oluyor hem de bakım yapıyorum. Bugün iş yerimde birçok eski eşyalar var, aralarında 173 yıllık ev eşyaları var. Bunlar toplumumuz için aslında çok önemli.” dedi.


Bahar Karakurt

Editör: Haber Merkezi