Çim yerine kuraklığa dayanıklı bitki kullanımı için çağrı Çim yerine kuraklığa dayanıklı bitki kullanımı için çağrı
'Biga Bölgesi Kırsal Kalkınmanın Arttırılmasına Yönelik Mısır Kurutma Tesisinin Kurulması' projesinin ilk izleme ziyareti ve toplantısı gerçekleştirildi.

Çiftçilere üretim sonrası mısırda nem oranından ve standart olmayan kurutma sistemlerinden kaynaklanan kayıpların en aza indirgenmesi ile daha verimli bir üretim sürecinin sağlanması hedeflenen projenin ilk izleme ziyaret ve toplantısı yapıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2022 Yılı Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan ve geçen hafta imzaları tamamlanarak onaylanan 'Biga Bölgesi Kırsal Kalkınmanın Arttırılmasına Yönelik Mısır Kurutma Tesisinin Kurulması' projesinin ilk izleme ziyareti 24 Mayıs 2023 tarihinde Biga Ticaret Borsası binasında gerçekleşti.

Toplantı, Ajans Değerlendirme Uzmanları Seray Servi, Ünzile Çetinceviz borsamız Genel Sekreteri İbrahim Sütçü ve Muhasebe Memuru Beyhan Cesur’un katılımı ile gerçekleşti.

Proje süresince yapılacak olan faaliyet planlarından bahsedilen toplantıda, çeşitli kararlar alınırken, süreç hakkında konuşuldu. Toplantı, tesisin proje inşaat alanının gezilmesi ve fotoğraf çekimleri ile son buldu.


Mehmet Özdeş

Editör: Haber Merkezi