Biga’dan Çanakkale’ye atandı, müdür oldu Biga’dan Çanakkale’ye atandı, müdür oldu
S.S. 3 Nolu Biga Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'nin 20123 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Biga Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

Genel kurula Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Kurt ve yönetim kurulu üyeleri, Mehmet Can ile Mehmet Özdoğan, Biga Esnaf Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga 2 No'lu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Erkan Yaşar, CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, İyi Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut Aydemir, Belediye Meclis Üyeleri Birol Özlenir, Alper Şen, Ergün Tulnay ve CHP'li Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Sezen ile davetliler katıldı.

Divan Başkanı Biga Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Yardımcısı Hakkı Berber ile katip üye ise Ethem Sever olarak belirlendi. Gündem kapsamında genel kurulda 15 madde görüşüldü. Savaştepe Köyü sınırlarına kurulması planlanan 3 No'lu Küçük Sanayi Sitesi'nin yapımı için son aşamaya gelindiği duyuruldu.

GELİR GİDER DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

Faaliyet raporu, gelir gider tablosu ve denetleme raporu okunarak oybirliğiyle kabul edildi. 2021-2022 genel yönetim giderleri yaklaşık 682 bin lira olarak açıklanırken, 2022 yılsonu itibariyle kasada 12 bin 800 lira ve bankada ise 5 milyon 820 bin lira bulunduğu duyuruldu. Ortaklardan alacaklar ise 2 milyon lira olarak açıklandı. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu genel kurula katılan kooperatif ortaklarınca ibra edildi. Yönetim kuruluna bankalarda, tapuda ve resmi kurumlarda yetki verildi.

"ARTIK SONUCA GELİYORUZ"

Ortaklar tarafından görev dönemi onaylanan Kooperatif Başkanı Bülent Dülger kürsüye çıkarak ortaklara teşekkür etti. Dülger burada yaptığı konuşmada; "Benim güzel bir hikayem var. Bu da çocukluk hikayesi. Bu bir süreç. Bu süreç çok güzel bir sloganla devam etti. Üretime, istihdama ve ülkemizin geleceğine talibiz diye. Bu süreçte bizi tetikleyen sayın Milletvekilim Ayhan Gider'in yönlendirmesi sonucu kurulan ve bize yaklaşık 5 yıldır gece gündüz destek olan canım kardeşim Adnan Pastırmacı'ya sonsuz teşekkürler. Ankara ayağında bize her konuda destek olan kardeşim sayın Bülent Turan'a, ayrıca kardeşim, eski milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'na teşekkürlerimi bir borç biliyorum. O kadar heyecanlıyım ki... Bu heyecan öyle tarifle izah edilemez. Çünkü artık sonuca geliyoruz. Her şey ortada çıkacak, beklentileriniz karşılık bulacak. 2017'de kurulduk biliyorsunuz. Bu, uzun bir süreç. Herkes sabırsızlıkla bugünleri bekledi. 30 yıllık ot parası bedeli önce, sonrasında müthiş bir mücadele... Sonuçta 2023 bütçesinde yer almak istedik. Bürokrasinin çok yavaş işlemesinden dolayı 2024 bütçesine kaldık. Ama şu an çok daha rahatız. Önümüzde geniş bir alan var. İnşaat aşamasına geçeceğiz. Şehir plancımız ve mimarımız gerekli açıklamaları size yapacaklar. Elimizde 3 aşamalı bir belge var. Birinci aşamamız mimari ve altyapı. İkincisi bana göre olmazsa olmaz. Değerlendirelim. Yeşil enerji dediğimiz tavanların güneş enerjisiyle kaplanıp dönüştürülerek uygulanması. Üçüncüsü ise yağmur suyu atıklarını depolayarak tekrar kullanılabilir hale getirmek. Yıllardır sabırla bizleri destekleyen ortaklarımıza ve tüm herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

AİDATLAR VE HUZUR HAKLARI BELİRLENDİ

Aylık aidatlar 100 liradan 300 liraya yükseltildi. Aidatların zamanında ödenmediğinde uygulanacak faiz yüzde 2'den yüzde 3'e çıkarıldı. Karar oybirliğiyle alındı. Başkan huzur hakkı 3 bin 500 liradan 10 bin liraya, yönetim kurulu üyeleri huzur hakkı bin liradan 4 bin liraya yükseltildi. Denetim kuruluna da huzur hakkı olarak biner lira ödenmesine karar verildi. Yönetim ve denetim kurulu görev süresi 4 yıl olarak belirlendi. 2023 yılı tahmini bütçesi 8 milyon lira olarak kabul edildi.

YÖNETİM VE DENETİM KURULU SEÇİMİ YAPILDI

Açık oy ile yapılan seçimlere tek liste ile katılan Bülent Dülger ve ekibi yeniden göreve seçildi. Yönetim Kurulu Bülent Dülger, Tuncay Yaşar ve Mehmet Emin Tay’dan oluşurken, Denetleme Kurulu'na Erkan Çınar, Mesut Koyuncu seçildiler. Üst birlik delegeleri ise Bülent Dülger ve Nurettin Yılmaz oybirliğiyle seçildiler.

Ortaklardan bilgilendirme toplantılarının daha sık yapılması talep edildi. Genel Kurul sonrası ise Savaştepe Köyü sınırları içerisine yapılması planlanan sanayi sitesi ile ilgili son durum hakkında kooperatif ortaklarına bilgilendirme yapıldı.


Mehmet ÖZDEŞ

Editör: Haber Merkezi