Çanakkale'de "57. Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlenecek Çanakkale'de "57. Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlenecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimden zaferle çıkması Biga’da da coşkuyla karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda resmi olmayan sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52 civarında oy alarak 13. Cumhurbaşkanı seçilmesinde sonra Biga’da partililer sokağa döküldü.

Biga’da vatandaşlar Türk bayrakları ve Recep Tayyip Erdoğan posterleri ile Biga sokaklarında araçları ile konvoy halinde korna çalarak ilçe merkezini turlamaya başladı. Konvoyun ardından Cumhuriyet meydanında toplanan partililer coşku ile zafer kutlamaları yaptı.

Sonuçların belli olmasının ardından kutlamalar kapsamında Biga’ya gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider cumhuriyet meydanında bir konuşma yaptı.

Sert bir dille Millet İttifakını eleştiren Gider, “Bir doğru 6 yanlışı götürdü. Altısının da adı batsın. 66'sı gelsin adam kazandı”dedi.

“BİZİM KAPIDAN ATTIKLARIMIZI YOLDAN TOPLAMIŞLAR”

Gider, bu kalabalık buraya parayla pulla toplanmaz, bu kalabalık buraya makamla mevki ile toplanmaz, bu kalabalık buraya sadece gönülle toplanır diyerek, “ Bir doğru alt yanlışı götürdü, altısının da adı batsın 66'sı gelsin. Adam kazandı, neden kazandı? Çünkü adam dombra için kazandı. 80 milyonun içinde en çok kaybeden adamı değil de doğru dürüst bir adam bulsaydınız biz de daha keyifli bir seçim geçirseydik yine kazanırdı ama hiç olmazsa kazanmanın keyfini yaşatsaydınız. Adam kazandı neden kazandı biliyor musunuz? Çünkü adam diyorlar ki Amerikan başkanı böyle demiş diyorlar Recep Tayyip Erdoğan ne diyor o Amerikan başkanıysa Ben Türkiye'nin başkanıyım diyor. Sanki kendileri bayağı bir şeymiş gibi bizim kapıdan attıklarımızı yoldan toplamışlar, bizim bakanlık verdiğimiz Daha sonra da bakanlığını beğenmediğimiz için görevden aldığımız ve makam mevki bulamadığı için ayrılıp Parti kuran beyanat veriyor beyanat veriyor diyor ki, Avrupa bize Aferin diyecek. Bu ne eziklik bu ne sefillik bu ne rezillik.Bana Avrupa hiç aferin demesin ama dost Allah razı olsun desin, karabağ Allah razı olsun desin, Kosova kardeşimsin desin, Suriye, Irak kardeşimsin desin ama Avrupa hiçbir şey demesin. Hiç utanmıyor musunuz Atatürk bu Avrupa'nın topuna karşı savaştı, Atatürkçüyüz diyorsunuz Avrupa'ya yalakalık yapıyorsunuz, bu Türk milleti sizin Ağa babalarınıza prim verdi mi ki size versin, Siz kimsiniz Siz her şeyin çakması olursunuz yalakanın bile çakmasısınız.”dedi.

Ayhan Gider’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“4 PARTİ MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKÂR İNSANLARDAN OLUŞUYOR”

Bir seçim kazanabilmek için bunun heyecanını yaşayabilmek için girmedikleri kılık kalmadı. Gittiler Van'da zafer işareti yaptılar, geldiler Yozgat'ta Bozkurt çaktılar. Ülkü ocaklarında yetişenler bilir Bozkurt çakma ifade var ama bunlar Bozkurt çakamaz bunlar ancak çakma bozkurt olurlar. İnsanın bir hayali olur, bir ideali olur, bir memleket Sevdası olur siz de bunların hiçbiri yok. Ne var Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceklermiş. Neden? indireceksiniz Recep Tayyip Erdoğan'a bakın bunların içinde en dürüstleri PKK'lılar çıktı. Açıktan dediler ki Recep Tayyip Erdoğan kalırsa biz yok olacağız Onun için indirmek istiyoruz. Peki sizin derdiniz neydi? PKK yok olmasın diye mi uğraştınız? Ya senin Amerika'dan öğrendiğin senin İsrail'den öğrendiğin fayda etse senin kendine fayda ederdi bunlara niye akıl hocalığı yapıyorsun? biz seni sokaklarda gezdirdik mi ki senin akıl hocalığı yaptığın adamları sokaklarda gezdireceğiz hiç bunu düşünmüyor musun? Cumhur ittifakı, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi ittifak olmadan önce de bu 4 Parti milliyetçi muhafazakar insanlardan oluşuyor ne demek bu vatan söz konusu olduysa kendi bedeninden vazgeçen insanlardan oluşuyor.

“BİGA'NIN ŞU MEYDANINI DOLDURAN İNSANLARIN YÜREĞİ SİZDE YOK”

Biz Milliyetçi Hareket Partisi ile yıllardır ittifakız bir tane pazarlık duydunuz mu? Bakan pazarlığı, Başbakan yardımcılığı, Cumhurbaşkanı yardımcılığı bırakın Genel Müdürlük pazarlığı yapmadık. neden Bizim Sevdamız, bizim memleket aşkımız bütün bakanlardan bütün mevkilerden üstünde onun için pazarlık yapmadık. Ama sizin olmayan aklınız buna basmaz. Çünkü siz bir araya oturduğunuzda ancak para pul konuşursunuz anca makam mevki konuşursunuz. Biga'nın şu meydanını dolduran insanların yüreği sizde yok. Türk milleti bu akşam dünyaya işaret verdi dedi ki biz memleketin sahibiyiz eğer bizi devirmek istiyorsanız daha düzgün adam bulun hiç olmazsa adama benzesinler Siz adam bulamazsınız bu milletin karşısına ama sizin karşınıza adam diye çıkardıklarınız karikatür adamlar, Türk filmi çevirecekmiş baksana sen, Ben Kemal Geliyorum..

“BİZİM SEVDAMIZ SİZİN MAKAMINIZDA ÖLÇÜLMEZ”

Bakın AK Parti'nin en halktan kopuk en beceriksiz adamları gitti %0 oyla sizden 36 tane vekillik çaktı. ben size yeni filmin adını söyleyeceğim ‘Tokatçılar’ bir ötesini daha söyleyeyim bunlar bizim beceriksizlerimizdi. Allah muhafaza demek ki biz niyet etsek Murat Kurum’u Süleyman Soylu’yu, Fatih Şahin'i Bülent Turan'ı toplasa dese ki gidin şu Kılıçdaroğlu ile pazarlık yapın, CHP teslim alıp geleceğiz demek ki…En beceriksizi 37 aldığına göre bizim beceriklilerimiz kökünü alır ama bize hiç lazım değil. Çünkü biz de milletvekili olacağım diye bekleyen yok bakan olacağım diye bekleyen yok, bizde herkes şunu bekliyor, artık bu memleket kendi başına yetebilen bir memleket olsun, artık biz de herkes şunu bekliyor İHA, SİHA yetmez uçağımızı da üretelim diye bekliyor. TCG Anadolu'nun 4 misli büyüğünü de üretelim diye bekliyor. çünkü bizim sevdamız bu bizim sevdamız sizin makamınızda ölçülmez.

“BUNLAR YOLİNDİ’YE ÇIKAMAZLAR”

Bu seçimin galibi sizsiniz. Bakın 45 gündür meydan meydan, köy köy geziyoruz. Ben buradaki kalabalığı oralarda da gördüm bize para pul lazım değil bu kalabalığın gönlüyle bizim aşamayacağımız seçim yok kimse numara yapmasın bizim numaraya karnımız tok. Bu akşam burada bulunan herkesin benden bir alacağı var, memleket uğruna vatan uğruna nasıl koşturmuşsak hepinizin benden bir alacağı var. Bunlar akıllı olsaydı bizim Biga’daki çalışmalarımızı izleselerdi, bizim şehitlikteki mitingimizi görselerdi, bizim Yolindi’deki mitingimizi görselerdi kendilerini rezil etmemek için zaten çekilirlerdi bugünkü seçime gerek kalmazdı. Ama göremezler Bunlar Yolindi’ye çıkamazlar bunların köy deyince neresi akıllarına geliyor? Assos’un antik Liman akıllarına geliyor köy deyince Kadıköy akıllarına geliyor. Mahalle deyince şehitlik akıllarına gelmiyor Bağdat Caddesi akıllarına geliyor. Gidin Orada zıkkımlanın ne zıkkımlanıyorsanız Biz burada milletle beraber bu memleketi kurtarırız Allah'ın izniyle. Sağlıcakla kalın, gönüllerimiz bir olsun. bizi yenebilecek hiç kimse yok bu saatten sonra.

Kutlamaya gelen vatandaşlar çok mutlu olduklarını dile getirerek, "Yaşasın Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

Bahar Karakurt

Editör: Haber Merkezi