Bakan Tekin, koltuğunu Irmak'a devretti Bakan Tekin, koltuğunu Irmak'a devretti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz Avrupa'dan Karadeniz'e, Kafkasya ve Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'ya kadar çevremizde bir güvenlik ve barış kuşağı tesis etmektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Farklı hesaplarla hareket edenleri asla aramıza sokmayacağız. Ülkemizin karşılaştığı sorunlara ortak akılla beraber çözüm arayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 79. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında "Anadolu irfanı bir kez daha siyaset mühendisliklerine galip gelmiştir. Terör örgütleri eliyle siyaseti yönlendirme çabaları hedefine ulaşmamıştır. Milli iradeye güvenen, ülkemiz için hayal kuran, kendini bu topraklara ait hisseden her bir vatandaşım, bu seçimin tartışmasız kazananıdır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kart yemiştir." açıklamasında bulundu.

Yaşanan refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlı olduğunu belirten Erdoğan, "Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkıya bağlıyız." şeklinde konuştu.Editör: Haber Merkezi