Kaymakam Dolu’dan şehit ailelerine bayram ziyareti Kaymakam Dolu’dan şehit ailelerine bayram ziyareti
Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin (KHGB) 2023 Yılı 1. Olağan Meclis toplantısı Biga Kaymakamı Erdinç Dolu Başkalığında Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı. Kaymakam Dolu, “Gündemdeki en önemli konulardan birisi ise su sorunu. Kaçak kullananlara 5 bin lira para cezası uygulanacaktır." dedi.

Toplantıya, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Dolu, Biga Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, 2022 yılında verimli bir sezonun geçtiğini söyledi.

İçme suyu anlamında 2022'de 20 köyde toplam 11 milyon liralık hizmet gerçekleştirildiğini belirten Erdinç Dolu, "Alt yapı ve kanalizasyon anlamında 5 faaliyetimizde toplam yaklaşık 2 buçuk milyon bedelle hizmet aldık. Yine 2022 yılında yollarımızla ilgili gerek afattan gerek özel idaremizin gerekse iller bankasından aldığımız destekle de 10 işimizi yaklaşık 7 milyon lira bütçe ile bitirmiş bulunmaktayız. Diğer alt yapı anlamında okullarımızın ihtiyaçlarını giderme anlamında yaklaşık 15 değişik sektörde de 15 hizmeti bitirmiş bulunmaktayız. Yaklaşık bedeli 8 milyon liradır. Bugünde eğitim öğretim anlamında da devam eden bir işimiz var onunda yaklaşık 21,5 milyon lira bedeli var. 2022 yılında 50 milyon liralık faaliyeti gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Gündemdeki en önemli konulardan birisi ise su sorunu. Kaçak kullananlara 5 bin lira para cezası uygulanacaktır." dedi.

Köy içme sularının kullanımı bakım onarım işletme ücretleri alt taban 2,5 üst taban 10 TL olarak açıklanırken hizmet bedeli ise 75 krş. olarak belirlendi.

Kapalı zarf usulü ile gerçekleştirilen seçim sonucunda Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenliklerine İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Korkmaz(97) ve Saim Yılmaz(86), Ağaköy Muhtarı Ayhan Ferah(71), Tokatkırı Köy Muhtarı Kadir TÜL(66) oy alarak seçildi.


Bahar Karakurt


Editör: Haber Merkezi