Çanakkale'deki Fransız Mezarlığı'nda tören düzenlendi Çanakkale'deki Fransız Mezarlığı'nda tören düzenlendi
Biga Bahçeşehir Koleji lise öğrencilerinin, Türk ve dünya klasiklerinden seçilen eserlerin kahramanlarının kıyafetlerini giydiği, mekanları canlandırdığı " Edebiyat Festivali " renkli görüntülere sahne oldu.

Biga Bahçeşehir Koleji’nde " Edebiyat Festivali " düzenlendi.

Okunan romanların daha iyi anlaşılması, empati ve analiz yeteneğinin geliştirilmesi amacıyla yapılan festivalde, öğrenciler Türk ve dünya klasiklerinden seçilen eserlerin kahramanlarının kostümlerini giyerek, kahramanları canlandırdılar.

Öğrenciler, Türk ve dünya klasiklerinden seçilen eserlerin kahramanlarını canlandırarak kitapları daha iyi anlama fırsatı buldu.

Kampüs Müdürü Musa Çetin, “Biga Bahçeşehir Koleji lise öğrencileri ile Türk Dili ve Edebiyatı zümresi tarafından hazırlanan Edebiyat Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Türk ve dünya klasiklerinden seçilen eserlerin kahramanlarının Bahçeşehir Lisesi öğrencileri tarafından canlandırıldığı festivalde davetliler özel anlar yaşadı. Etkinliğimizi ziyaret ederek bizleri onurlandıran İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan Bilen'e teşekkür ederiz.”dedi.

Mehmet ÖZDEŞ

Editör: Haber Merkezi