Biga Ticaret Borsası 37’incı kuruluş yıldönümünü kutluyor.

6 Haziran 1986 yılından bu güne kadar hizmetlerimize hız kesmeden devam Biga Ticaret Borsası 37’ıncı kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş, Borsa olarak 37 yıl boyunca Biga’ya sayısız hizmetler yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
 
Biga Ticaret Borsası’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Başkan Bülent Baş; “Üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılayarak bölgesine fayda sağlamak isteyen saygın iş adamlarının bir araya gelerek, 9 Ocak 1986 tarihinde kuruluş çalışmalarına başlanan Biga Ticaret Borsamız, 6 Haziran 1986 tarihinde resmen kurulmuş oldu.
Geçirdiğimiz 37 yıl boyunca Biga’ya sayısız hizmetler yapmanın gururunu yaşamaktayız. Her geçen yıl bizlere tecrübe kazandırırken, bölge üretimi ve ticaretini geliştirmeyi hedefleyen pek çok çalışmayı ve projeyi hayata geçirmenin de haklı gururunu yaşamaktayız.
Biga Ticaret Borsası, 5590 sayılı odalar ve borsalar kanunu hükümlerine göre üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetleri kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişimini sağlamak, mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde üstünlüğünü ve güveni hâkim kılmak üzere kurulmuş kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip bir meslek kuruluşudur.
Önümüzdeki yıllar da yapacağımız çalışmalar ile misyonumuzu devam ettirerek Biga ve halkımız için önemli vizyonları hayata geçireceğimizin sözünü şimdiden vermekteyiz.” dedi.
 

Mehmet ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi