İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 23 Ağustos 2023 tarih ve 2023/388 tarihli Bakanlık onayı ile Çan Kaymakamlığı’na atanan Dr. Emre Nebioğlu dün Çan’da görevine başladı.


Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu kimdir?

1978 yılında Erzurum'da doğan Nebioğlu, ilk ve orta öğrenimini Erzurum'da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.
Askerlik görevini Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Erdek Özel Eğitim Komutanlığında yapmıştır. 2004 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etmiş olup Yozgat/Aydıncık ve Kayseri/Özvatan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği; Kayseri/Akkışla, Artvin/Yusufeli, Gaziantep/Araban, Erzincan/Üzümlü, Rize Vali Yardımcısı, Sakarya/Kocaali Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur. 2023 Ağustos ayı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Çanakkale/Çan Kaymakamı olarak atanmıştır.
 
Yüksek Lisansı Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimini Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalında, "Türkiye'de 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun'un Uygulanması: Yasaklar ve Sigaranın Toplumsal Algılanışı" isimli teziyle tamamlayarak, 18/07/2017 tarihinde doktora derecesi almıştır. 2023 Ağustos ayı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Çanakkale/Çan Kaymakamı olarak atanmıştır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli, üç çocuk babasıdır.

 


Kaynak: Biganın Sesi