18 Eylül Stadyumunda düzenlenen festivale 20’si Bigalı olmak üzere 400’ e yakın okçu katıldı.

Bir 3 kişi, futbol oynayan insanlar, amerikan futbolu oynayan insanlar ve çim görseli olabilir
 
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yaptığı konuşmada "Okçuluk turnuvasının bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Burada yakın ilçe, il ve birçok farklı yerden gelen 400 civarında okçumuz müsabakalara katıldı. Biz her zaman şunu diyoruz; Geçmişini unutan milletler yok olmaya mahkûmdur. Biz de geçmişimizi unutturmamak, gelecek nesillere aktarmak için bu turnuvaları çok önemsiyoruz. İnşallah geleneksel hale getirip daha da kendimizi ve Biga’daki gençlerimizi geliştirip ülke  içinde ve uluslararası başarılara hedefimizi yönelttik. Bülent Korkmaz belediye personelimiz geçen yıl dünya olimpiyatlarında 2 oldu. 25.000 genci olan bir ilçede çok farklı branşlarda sporların yapılması çok kıymetli. Bildiğiniz gibi yüzme havuzumuzda 3.500 Bigalı çocuğumuza gencimize eğitim verdik ve il düzeyinde dereceler almaya başladılar. İnşallah bunu ülke çapına yayacağız. Bir müslümanda olması gereken, Peygamber Efendimiz diyor ki; Müslüman yüzmesini bilecek, Ata binmesini bilecek, ok atmasına bilecek… Bizde de yüzme, ok atma, İnşallah atlı binicilik projemiz de tamamlandı, Yeni dönemde Çavuşköy'deki alanımıza atlı binicilik merkezimizide yaptığımız zaman 7'den 70'e herkesi atla buluşturup Ata bindireceğiz. Çalışmamız devam ediyor”

Bir 6 kişi, futbol oynayan insanlar ve amerikan futbolu oynayan insanlar görseli olabilir

Biga Okçuluk Kulübü Başkanı Zühtü Uygun da 13 yıl önce kurulan kulübün pandemi dolayısı ile faaliyetine ara verdiğini dile getirdi.
 
Bir 5 kişi görseli olabilir

Belediyenin kendilerine sahip çıktığını ve ilçeyi her platformda temsil ettiklerini aktaran Uygun, çocukları ve gençleri yetiştirmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bir 8 kişi görseli olabilir
 
Bahar Karakurt
 


Kaynak: Biganın Sesi