Seçim sonrası başta CHP olmak üzere muhaliflerin hedefi İyi Parti Genel Başkanı Akşener oldu.

6'lı masa üyeleri Akşener ve İyi Parti'yi seçimlerde gereken desteği vermemekle suçluyor. Son olarak yerel seçimlere tek başına gireceklerini açıklayan Akşener, 6'lı masadayken yaşadıklarını tekrar anlattı.

Trakya Bölgesi İstişare Toplantısında konuşan Akşener, şunları söyledi:

Kutuplaştırma siyasetinin önüne geçemedik. Çünkü 2017'de referanduma sunulan partili cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye'yi ittifaklara mecbur bıraktı ve iki kutuplu bir dünya haline getirdi.

"Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'ün adaylığını söylemişti"

15 milletvekili için görüşmeye gittiğimde Kemal Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'ün adaylığını bana söyledi.

Abdullah Gül beyefendinin aday edilmemesinden sorumlu tutulan ben oldum. Laik hassasiyeti yüksek partililerin 'Bu hatun kişi Gül'ü engelledi, Tayyip Erdoğan'ı seçtirdi' dediğini gördüm.


"6'lı masa seçimi kazansın diye zehir içtim"

3 Mart akşamı Saadet Partisi'nde toplandık. İsim oylayacakmışız. Ona döndü iş. Herkes Kılıçdaroğlu dedi. En son bana söz verildi, ben de vatandaşın nezdinde İmamoğlu ve Yavaş'ın önde olduğunu söyledim. Kılıçdaroğlu da döndü dedi ki Akşener uygun görmediğine göre biz beşimiz imzalayıp çıkalım. O seçim kazanılsın diye ben zehir içtim zehir.

"Ne anam kaldı ne babam kaldı ne de sülalem"

Masadan kaldığım zaman ne anam kaldı, ne babam kaldı, ne sülalem kaldı, ne şahsım kaldı. O akşam size bunları anlatsam yakıp yıkacaktınız. Sabır dedim. Ekrem Bey'le Mansur Bey gece 2'de evime geldiler. Bir kez daha sordum "aday olur musunuz" diye, "olamayız" dediler.


Kaynak: Haber Merkezi