Terörle mücadele ülke genelinde hız kesmeden devam ediyor... Terör örgütüne geçit verilmeyerek sözde üst düzey yöneticileri tek tek imha ediliyor.

Dün Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonda 3 farklı kategoride 4 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütü PKK'ya bir darbe daha vurulduğu aktardı.

Bugün Şırnak'ta yapılan operasyon Gri kategoride yer alan terörist Renas(K) adlı Ramazan Eliçümüş silahı ile birlikte etkisiz hale getirildi."4 terörist etkisiz hale getirilmişti"

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

Gri kategoride yer alan terörist daha etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı güvenlik güçlerimizce düzenlenen operasyonda 1'i Kırmızı, 1'i Turuncu, 1'i de Gri kategoride yer alan toplam 4 terörist etkisiz hale getirilmişti. 

Bugün de Şırnak İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan istihbarat çalışmalarına istinaden, Şırnak Güçlükonak kırsalında, J-SİHA desteğinde, JOPER, JÖH ve Jandarma Komando Karma Timlerinin katılımıyla Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz operasyonu kapsamında çıkan silahlı çatışma sonucu, Bakanlığımız terörden arananlar listesinde Gri kategoride yer alan Renas(K) adlı Ramazan Eliçümüş silahı ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Teröristin uzun namlulu silahlarla çok sayıda eyleme katıldığı, taciz atışlarında bulunduğu ve EYP yerleştirme olaylarına karıştığı tespit edildi.

Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.

Hainlerin tek tek nefeslerini keseceğiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecek.


Kaynak: Haber Merkezi