Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarağından açılan kurslarda başarılı olan mantar yetiştiricilerine belgeleri Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen tarafından verildi.

İlçemizde ihtiyaç duyulan her alanda çok güzel faaliyetler gerçekleştiren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü şimdilerde mantar yetiştiriciliği eğitimleri vererek öğrenciler belgelerini aldılar.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Ali Dur; Son yıllarda en kazançlı iş kollarından biri haline gelen mantar yetiştiriciliği, sanıldığı kadar zor değildir. Hiçbir deneyimi olmayan biri bile kolaylıkla yapabilir. Çünkü nasıl yapıldığını öğrenebileceğiniz açmış olduğumuz kurslarımızda eğitimlerini vererek belgelendiriyoruz. Dedi.

Biga Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Işıkeli Köyü Köy Yaşam Merkezinde Mantar Yetiştiriciliği kursumuz tamamlanmış olup İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımı ile gerçekleşen organizasyonda kursu başarı ile tamamlayanlara belgeleri takdim edildi. Eğitmenimiz İlhan Keskin bağlaması ile geceye katkı sağladı, 10 kursiyerin kursu başarı ile tamamlayarak belge almayı hak ettiğini ve kursun çok verimli geçtiğini dile getirdi. Kursun başarı ile tamamlamasında emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ,Işıkeli Köyü Muhtarı Emin Aktaş 'a ve İmam Hatipi Mustafa Caner'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

 

Biga Halk Eğitim’den Mantar Yetiştiricilerine Belge

 

Biga Halk Eğitim’den Mantar Yetiştiricilerine Belge

 

Biga Halk Eğitim’den Mantar Yetiştiricilerine Belge

 

Biga Halk Eğitim’den Mantar Yetiştiricilerine Belge

 

Burcu Uçmaz 
 


Kaynak: Biganın Sesi