Biga’ya bağlı Ahmetler Köyünde yaşayan iki kişi dün kendilerini jandarma ve polis istihbarat görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar M.A. ve H.O. tarafından 13 Cumhuriyet altını, 32 çeyrek altın, 15 gram altın ve 13 bin TL’leri alınarak dolandırıldı. Dolandırılan iki vatandaş Jandarmaya başvurdu. Şüphelilerin yakalanması için jandarma çalışma başlattı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube müdürlüğü ekipleri, Biga İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektiflerinin müşterek yaptıkları operasyon sonucunda şüpheli şahıslar gözaltına alındı.

Yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale ili, Biga ilçesi, Ahmetler köyünde ikamet eden (2) vatandaşın 07 Kasım 2023 günü saat:16.20 sıralarında kendilerini Jandarma ve Polis İstihbarat görevlisi olarak tanıtan şahıslara (13 adet cumhuriyet altın, 32 çeyrek altın, 15 gram altın ve 13.000 TL) vererek dolandırılmaları olayı ile ilgili, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube müdürlüğü ekipleri, Biga İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT dedektiflerinin müşterek yaptıkları operasyon sonucunda; şüpheli H.O. aynı gün saat 18.30’da Yenice ilçesinde, şüpheli M.A.  ise saat 23.30 sıralarında Biga ilçesi Bezirganlar köyünde yakalanmış olup, M.A. isimli şahsın yapılan üst aramasında suça konu malzemeler bulunarak müştekilere teslim edilmiş, şüpheli şahıslar gözaltına alınmıştır.” İfadeleri yer aldı.

Bahar Karakurt

 

Biga’da kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar yakalandı


Kaynak: Biganın Sesi