Şen mesajında, “ İstiklal Mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundayız bugün, ölümsüz liderimizin sonsuzluğa uğurlanışının 85. yılında saygı, sevgi ve tarifi olmayan büyük bir özlemle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, eşsiz eserlerinin gölgesinde gururluyuz. Şanlı tarihimizin var edicisi, Anafartalar Kahramanı, bu altın topraklarımızı eşsiz çalışmalarıyla koruma altına alan Ulu Önderimize ne kadar teşekkür etsek az, ne kadar minnet duysak eksik kalır.

İzinden gelerek, yürüdüğün yoldan aynı kararlılıkta yürüyerek, emanetin olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağız Büyük Atatürk. Senin verdiğin mücadelenin değerini çok iyi biliyoruz.
Şükürler olsun ki bu toprakların emanetçisi olmak, senin gibi eşsiz liderin izinden gelmek bizler için çok büyük bir onur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin değerlerinden asla taviz vermeyen, baskıya ve esarete karşı boyun eğmeyen anlayışı ile hem aziz milletimizin hem de insanlığın geleceğine silinmez bir imza atmıştır.

Aramızdan ayrıldığında henüz 57 yaşındaydı ancak öngörüleri ve yöneticilik anlayışıyla günümüz siyasetine ve dünyasına yön verebilen, eşsiz bir liderdir Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Biliyoruz ki onun fikirleri ve ışığı önümüzü her zaman aydınlatacak ve bizlerin değişmez lideri olacak. Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz.

Huzurunda bir kez daha söylemekten gurur duyuyoruz. Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun.” ifadelerine yer verdi.

 

Şen, ‘Senin verdiğin mücadelenin değerini çok iyi biliyoruz’


Kaynak: Haber Merkezi