Emeklilere verilecek ikramiyeden çalışan emeklilerin faydalanmamasına Binnur   Zuhat Yokuş’dan tepki geldi. Yokuş, “Emeklilerimizin mağduriyetini  sözde gidermek amacıyla ödeneceği vaat edilen ikramiye  işi süreciyle de sonucuyla da yılan hikayesine döndü.” dedi.

Emeklilere 5 bin lira ikramiye verileceğini söylenmişti. Ancak çalışan emeklilerin kapsam dışında kalması büyük tepkilere neden oldu.

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı  Binnur  Zuhat Yokuş emekli ikramiyesinin çalışanlara verilmemesine tepki gösterdi. Yokuş, emeklilerin keyfinden çalışmadığına dikkat çekti.
Yokuş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“ Emeklilerimizin mağduriyetini  sözde gidermek amacıyla ödeneceği vaat edilen ikramiye  işi süreciyle de sonucuyla da yılan hikayesine döndü. Önce emekli maaşıyla geçinilebilirmiş gibi çalışan emeklilereikramiye ödenmeyeceği duyuruldu. Son anda da ikramiye kapsamından  çiftçi emekliler de çıkarıldı.  Emeklilerimizin önemli bir kısmı  çiftçi bağ kurundan emekli.  Zati ihtiyacı için olsun,  geçim için olsun az yada çok ekip dikmeye devam edenler  yani üretenler böylece bir anlamda cezalandırıldı. 

Zaten Mehmet Şimşek olsun, ait  savunduğu ve uyguladığı  seksenlerin ekonomi politikaları olsun  amaçlanan  ürettirmemektir. Üretmeyelim ki beylerin hizmetinde olduklarına  avuç açalım, teslim olalım.

Ancak  bu politikaları dayatanların da uygulatanlarında gidebilecekleri  yol kalmamıştır. Türkiye mecburen  Vatan Partisi’nin programını hazırladığı  üretim devrimi yoluna girecek, bağımsız ve üreten bir ülke olarak  yaşlısını emeklisini  mağdur etmeyecek  refaha ulaşacaktır. Bunun seçeneği yoktur, seçeneği yıkımdır. 

Yapılacak ilk şey de, hatadan dönülmesi ve  üretmeye devam edenlere de  ikramiyelerin ödenmesidir.  Vatan Partisi olarak  mağdur emeklilerimizin hizmetinde olduğumuzu , her türlü etkinlik ve  eylemlerine destek olacağımızı saygıyla duyururuz.”


Kaynak: Biganın Sesi