Hayırseverlerin bağışlarıyla Biga’da desteklerini sürdüren Kızılay Biga Şubesi ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşların barınma ihtiyacını gidermek için konteyner ev yardımında bulundu.

Kızılay, ülke genelindeki özellikle kırılgan grupların güçlendirilmesine yönelik yürüttüğü çalışmaları ‘Şenlendirme Programı’ adıyla yürütüyor. Yürütülen programla Kızılay, yereldeki kamu ve sivil toplum kuruluşları arasında bağ kurarak, yerelde toplumsal dayanıklılığı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Konu ilgili açılama yapan Biga Kızılay Şube Başkanı Erdoğan Başer, “Biga Kızılay şubesi olarak, Geçtiğimiz yıllarda Sosyal Yardımlaşma Vakfı işbirliğinde, muhtarların talepleri ile, çok eski evi olan ve yeri hisseli olan yaşlı kişilere konteyner getirme imkanımız olmuştu.

Düzenli takiplerini gerçekleştirdiğimiz konteynerlerde boşa çıkan bir konteyneri,11.11.2023 günü bir yaşlı ninemizin kullanımına sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Unutmayın iyilik sensiz olmaz, Biga Şubemize gelerek yapabileceğiniz bağış konuları hakkında bilgi alabilirsiniz. “ ifadelerini kullandı.

Burcu Uçmaz


Kaynak: Biganın Sesi