Okullarla ilgili son gelişmeler yurt genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları sebebiyle yakından takip ediliyor. Meteoroloji’den yapılan açıklamada sel, su baskınları, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılar yapılıyor.

Yarın okullar tatil mi? Sorusunun yanıtı, ara tatilin son gününde öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. 13-17 Kasım tarihleri arasında ilk ara tatil dönemini yaşayan öğrenciler, 9 günlük tatilin bugün son gününü yaşıyor. Öğrenciler şimdi yurt genelinde meydana gelen olumsuz hava koşulları nedeniyle, "Yarın okul var mı, tatil mi? Ara tatil uzatılacak mı?" sorularına yanıt aramaya başladı.

İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile İlçesi’nde ve Karadeniz'e kıyısı bulunan Zonguldak'ta 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Valilik karar veriyor

Milli Eğitim Bakanlığı, olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edilmesi kararını o ilin valiliklerine bırakıyor. Öğrenci nüfusuna göre en kalabalık iller ise İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Adana, İzmir gibi iller olurken gözler o ilin valiliklerine çevrildi. 20 Kasım Pazartesi günü İstanbul'un geneline kar tatiline ilişkin henüz bir valilik açıklaması bulunmuyor. Konuya ilişkin son dakika açıklaması geldiğinden sizlere www.biganinsesi.com adresimizden duyuracağız. İstanbul Valisi Davut Gül yaptığı açıklamada devam eden yağışların yarın da etkili olmasını beklediklerini ifade ederek meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.