2023 Yılı Kasım ayı Gebe Okulu eğitim programını tamamlayan anne adaylarına Hastane  Başhekimi Op.Dr.Emrah DEMİRCİ ve Başhekim Yardımcısı Dr.Kadir BEYAZ tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başhekim Op.Dr.Emrah DEMİRCİ; Doğum korkusu ve kaygılarından uzaklaşmak ve bilinçli bir hamilelik süreci geçirmek isteyen anne adayları gebe okullarını tercih ediyor. Gebe okulunda öncelikli amacımız annenin normal doğum yapabileceğine inancını sağlamak. Gebelik ve doğum sürecinin her aşamasına rehberlik ederek, anne ile bebeğin bu süreci sağlıklı ve mutlu şekilde tamamlamasına yardımcı olmak için çalışıyoruz” dedi.

Gebe Okulu Eğitmeni Ebe Kadriye BAŞAR ise, gebe okulu eğitimi alan annelerin çok daha rahat bir doğum süreci geçirdiklerini dile getirdi.

Gebe Okulunda Neler Öğretiliyor?

Başar, bu eğitimlerde; “Doğru nefes alıp verme teknikleri, egzersizler, pilates, doğru beslenme, annenin son evrede doğuma nasıl katkı yapabileceği, doğum dalgalarını kasılmaları az hissetmelerini sağlayıcı doğumu kolaylaştırıcı alternatif yöntemler, anestezi yöntemleri, bebeğin doğum yolculuğu, doğum sonrası anne ve bebek bakımı, emzirmenin ve anne sütünün önemi gibi konular anlatılıyor.  Biga Devlet Hastanesi olarak amacımız ve hedefimiz; sağlıklı bilinçli ebeveynler, sağlıklı anne-sağlıklı bebek. Eğitimlerimize katılmak isteyen anne adaylarımız Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu ve Doğumhane Servisine  başvuru yapabilirler.”dedi.

Gökçe Akkoç
 

Gebe okulu mezunlarına katılım belgeleri verildi

 

Gebe okulu mezunlarına katılım belgeleri verildi

 

Gebe okulu mezunlarına katılım belgeleri verildi


Kaynak: Biganın Sesi