Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Biga Orman İşletme Müdürlüğü ve Karabiga Orman İşletme Şefliği iş birliğiyle gerçekleştirilen barkod uygulama eğitimine, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halil Kısacık, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Bahri Durmaz, Orman İşletme Müdürü V. Eray Maden ve saha personeli katıldı.

Eğitime, pilot uygulama yapacak olan Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları yoğun ilgi gösterdi. Karabiga Orman İşletme Şefliği üretim sahasında gerçekleşen uygulamada, barkodun çakılması, verilerin tablete aktarılması, saha işleri, nakliyatın yapılması ve depoda istif oluşturma aşamaları uygulamalı olarak gösterildi.

Eğitimde, sistemsel sorunların çözümü, uygulamanın sonraki aşamaları ve olası aksaklıkların giderilmesi konularında detaylı iş birliği sağlandı. Katılımcılara, önümüzdeki yıl içerisinde Orman Bölge Müdürlüğü genelinde geniş kapsamlı bir barkod uygulamasına geçileceği bilgisi verildi. Bu adım, işletmelerde daha etkili ve verimli bir yönetim süreci sağlamayı amaçlamaktadır.


Kaynak: Haber Merkezi