Ünlü fenomenlerinden Dilan Polat'ın 2019 yılında çektiği "Şampiyonlar Ligi" adlı fotoğrafta yer alan 12 kişinin mal varlıklarına el konuldu. Ayrıca, Özlem ve eşi Tayyar Öz'ün de mal varlıklarına el konulduğu açıklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, "Şampiyonlar Ligi" fotoğrafında bulunan Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, Muhammet Oğuz Başar, İleyda Topal, Tolunay Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Mervenur Korkut, Yavuz Selim Korkut, Tuğba Demirhan, Huri Özsefil, Habip Özsefil, Özge Duman'ın mal varlıklarına el konuldu.

Aynı soruşturma kapsamında, 24 Kasım 2023 tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz'e karşı "resmi belgede sahtecilik", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" ve "vergi usul kanununa muhalefet" suçlamalarıyla bir soruşturma başlatıldı. Özlem Öz'ün annesi Hayriye Altınok da dahil olmak üzere, çiftin yurt dışına çıkış yasağı uygulandı ve taşınır ve taşınmaz mal varlıklarına el konuldu.


Kaynak: Haber Merkezi