Sağlık hizmetlerinin kapsamını genişletmeyi sürdüren Biga Devlet Hastanesi, bünyesinde mevcut hemodiyaliz cihazlarına bir yenisini daha ekleyerek cihaz sayısını 16 ya çıkardı.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Emrah DEMİRCİ  verdiği hizmetlerle her geçen gün hasta yoğunluğu artan ve diğer ilçelerden de hasta müracaatı olan Biga Devlet Hastanesi’ nin mevcut fiziki koşullar içerisinde,  hizmet ağını büyütmek için büyük gayret göstermekte olduğuna dikkat çekti.      

Demirci, “İlk olarak 2017 yılında 6+1 cihaz ile hizmete açılmış olan hemodiyaliz ünitesi daha sonra yatak ve cihaz sayısı arttırılarak şu anda 16 cihazı ile hizmet vermektedir. Hemodiyaliz Ünitemizde kayıtlı hastalarımıza hizmet vermenin yanında acil olarak diyaliz alması gereken akut hastalar içinde yoğun bakım ünitemiz içerisinde mevcut olan bir cihazımız bulunmaktadır. Sürekli olarak hemodiyaliz ünitemizde 2 sertifikalı hekim, 2 diyaliz teknikeri  ve 6 hemşire görev yapmaktadır. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’müzün destekleri ile  Hastanemiz Hemodiyaliz Ünitesinde başlatılmış olan cihaz kapasitesinin arttırılması çalışmaları tamamlanmış olup Biga ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Necmiye Tarlasüren

 

Biga Devlet Hastanesi

 

Biga Devlet Hastanesi

 

Biga Devlet Hastanesi

 


Kaynak: Biganın Sesi