Sağlık hizmetlerinin kapsamını genişletmeyi sürdüren Biga Devlet Hastanesi bünyesinde mevcut olan Fizik Tedavi Ünitesi  Elektroterapi Odasına ilave olarak, 2.bir Elektroterapi Odası oluşturdu.

Başhekim Op.Dr.Emrah DEMİRCİ ;”Fizik  Tedavi ve Rehabilitasyon polikliniğimize  başvuran , ağrı ve fiziksel yetersizliği olan hastaları günlük yaşam aktivitelerinde maksimum bağımsızlığa kavuşturmada , fiziksel, psikolojik ve sosyal potansiyelini en üst düzeye çıkartmak için Biga Devlet  Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, 2 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı,  6 Fizyoterapist ve 4 Fizik Tedavi Teknikeri ile hizmet vermekte olup, ünitemiz elektroterapi ve  rehabilitasyon alanlarını içermektedir. Son 1 yıl içinde ünitemize 1 rehabilitasyon odası ve elektroterapi odası ilave ederek ünitemizi genişletmiş bulunmaktayız.  Böylece ünitemizin tedavi kapasitesini 2 katına çıkarmış olduk. Biga Devlet Hastanesi olarak hedefimiz hastalarımıza kaliteli,  sürekli gelişen ve güvenilir sağlık hizmeti sunmaktır” dedi.

Elektroterapi uygulaması, yaralanma ve travma sonrası kronik ağrı yaşayan hastalara yardım etmek için kullanılan bir tedavi şeklidir. Ağrılar, spazmlar ve kas güçsüzlüğünü tedavi etmek için tercih edilmektedir. Prosedür gereği vücudunuza elektrotlar yerleştirilerek, kasların uyarılması , bölgede iyileşmenin hızlandırılması ve kan akışının sağlanması amaçlanmaktadır.Seanslar sonrasında daha hızlı iyileşme görülmesi sayesinde sıklıkla tercih edilen, faydalı uygulamalardan biridir.

Burcu Uçmaz

 

Biga Devlet Hastanesine 2. bir Elektroterapi Odası

 

Biga Devlet Hastanesine 2. bir Elektroterapi Odası


Kaynak: Biganın Sesi