Akkan, bu mantarların yenilebilir olduğunu ve fosfor, demir, sodyum, potasyum, magnezyum mineralleri ile B ve C vitaminlerini içerdiklerini belirtti.

Aynı zamanda melki mantarının önemli bir protein kaynağı olduğunu ve lezzetli olduğunu ifade etti. Haftada en az bir kez bu mantarları tüketmenin bağışıklık sistemini koruduğunu, dolaşım sistemi ve kalbi koruyarak kan basıncını düzenlediğini ve hafıza ile bilişsel işlevleri desteklediğini aktardı.

Ayrıca mantarların doğal insülin ve yiyeceklerde bulunan şekerleri ve nişastayı sindirmeye yardımcı olan enzimleri içerdiğini ve karaciğer ile pankreas fonksiyonunu desteklediğini belirtti.

Akkan paylaşımında, “Yenilebilir mantardır. Melki mantarı, fosfor, demir, sodyum, potasyum, magnezyumun yanı sıra B ve C vitaminleri de ihtiva ediyor. Önemli bir protein kaynağı olan bu mantar çok lezzetli. Haftada en az bir kez bu mantarı tüketmek bağışıklık sistemini de koruyor. Dolaşım sistemi ve kalbi korur, kan basıncını düzenler, hafıza ve bilişsel işlevleri destekler. Mantar ayrıca doğal insülin ve vücudun yiyeceklerde bulunan şekerleri ve nişastayı parçalamasına yardımcı olan enzimler içerir, karaciğer ve pankreas fonksiyonunu destekler.” İfadelerine yer verdi.

Firdevs Selin Yüksel

 

Mantarın faydaları

 

Mantarın faydaları

 

Mantarın faydaları

 

Mantarın faydaları

 


Kaynak: Biganın Sesi