Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Avrupa Birliği Projeleri Okul Eğitimi Birimi Proje Koordinatörleri Haydar Levent ve Sevilay ERGİN’in anlatımıyla gerçekleşen “Erasmus Plus Eğitimi” toplantısına Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen de katıldı.

Etkinlikte konuşan Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, “Hayalleri büyük olanların adımları büyük olur, hayalleri küçük olanların adımları küçük olur” hayallerimizin hep büyük olması lazım, çünkü hayalleriniz amaçlarınızla orantılıdır” dedi.

Bilen, "Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Sizler de bulunduğunuz yerlerde bu tür çalışmalar yaparsanız mutlu oluruz ve bunlar önemli. Çoğunuz gençsiniz bu işin başındasınız. Bunlar ilerleyen dönemlerde sizler için çok güzel tecrübeler olacak. Gittiğiniz yerlerde bu anlamda yapacağınız çalışmalar fark yaratacak. Ben şimdiden yapacağınız çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum. Bulunduğunuz yerlere katkı sağlayacağınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Biga olarak eğitimde de akademik başarıda da çok çok iyi bir yerdeyiz. Bunlar hep sizler sayesinde. Onun için bunu çok önemseyelim. Bu tür projelerde ve buna benzer projelerde mümkün olduğunca elimizden geldiğince güzel çalışmalar yapalım. Biga bunu götürüyor. “Hayalleri büyük olanların adımları büyük olur, hayalleri küçük olanların adımları küçük olur. Hayallerimizin hep büyük olması lazım. Çünkü hayalleriniz amaçlarınızla orantılıdır. Çoğunuz burada anne babasınız. Yarınlara dair eğer iyi bir gelecek tasarlıyorsanız şimdiden bunun altyapısını iyi hazırlamamız lazım ki sizin çocuklarınız da bu aşamadan geçecektir. Birçok şeyi şimdiden deneyimlememiz lazım ki eğer bunu yapmazsak maalesef bir yanı eksik kalıyor. Biz Biga'da proje mantığını yerleştirmek için çok mücadele verdik. 2018 yılında TANAP boru hattının geçtiği yerlerde keşif veriyordu yani proje yaparsanız sizlere yaptığınız proje eğer mantıklı görülürse kabul edilirse karşılığında yaptığınız projenin tutarı kadar bir bedel ödüyordu. 16 tane okul için başvurduk 13 tanesi geçmişti. O dönemin parası 2,5 milyon Biga'ya para geldi ve her okulda çok güzel çalışmalar oldu. Eğer bir şey yapıyorsanız her zaman muhataplarınızdan sizi daha güçlü kılar. Çünkü elinizde bir veri var yaptığınız çalışmalar sizi hep bir adım öne götürür. Ne kadar tecrübeli olursanız o kadar iyi olur” ifadelerini kullandı

Bugün saat 16.00’ kadar sürecek eğitimde Haydar LEVENT ve Sevilay ERGİN Erasmus projeleri yönetimi, planlaması ve koordinasyonu, okulların yararlanabilecekleri Erasmus programları ile başvuru formlarında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Burcu Uçmaz

 

Biga'da Öğretmenler Erasmus Plus Eğitimi Aldı

 

Biga'da Öğretmenler Erasmus Plus Eğitimi Aldı

 

Biga'da Öğretmenler Erasmus Plus Eğitimi Aldı

 

Biga'da Öğretmenler Erasmus Plus Eğitimi Aldı

 

akparti


Kaynak: Biganın Sesi