Okulun öğrencileri, velileri ve Okul Aile Birliği tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, sadece yerli malı kullanılarak elde edilen gelirle bir hatıra ormanı oluşturulacak.

Projeyi gerçekleştirmek üzere Biga Sakarya İlkokulu, Cengiz Topel Caddesi'nde, sadece yerli malı satışının yapıldığı özel bir pazar yeri kurdu. Veliler, gönüllülük esasıyla getirdikleri yerli ürünleri pazar standlarında satarak projeye katkıda bulundular. Pazarda satılan ürünlerden elde edilen gelir ise Sakarya İlkokulu Hatıra Ormanı projesine destek olarak kullanılacak.

Proje kapsamında öğrencilere iyilik yapma davranışı kazandırılması hedeflenirken, projenin sürekliliği sağlanarak her yıl tekrarlanacak. Sakarya İlkokulu Müdürü Mustafa Berber, projenin önemine vurgu yaparak, "Bu projeyle çocuklarımıza sadece yerli malı kullanmanın değil, aynı zamanda doğayı korumanın ve yardımlaşmanın önemini öğretmeyi amaçlıyoruz. Elde edilen gelirle kurulacak hatıra ormanı, gelecek nesillere bırakacağımız en güzel miraslardan biri olacak" dedi.

Projenin koordinasyonunu üstlenen 2-B sınıf öğretmeni Öznur Afyonlu ve 3-A sınıf öğretmeni Özlem Özcan ise öğrencilerle birlikte projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirttiler.

Bahar Karakurt

Foto Galeri
Biga’da yerli malı pazarı kuruldu: Hatıra ormanı dikilecek!
Biga’da yerli malı pazarı kuruldu: Hatıra ormanı dikilecek!


Kaynak: Biganın Sesi