Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Özgür Özel'in başkanlığında partisinin adaylarını açıklarken, kimi seçim bölgelerinde de temayül yoklaması kararları çıkıyor. Biga'da tarihi bir seçime hazırlanan CHP'de Biga Belediye Başkan Adayı'nın belirlenmesi için üyeler bu pazar sandık başına gidecek. Biga'nın önceki dönem başarılı belediye başkanı İsmail Işık ile Belediye Meclis Üyesi Alper Şen yarışacak.

Aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte Biga'da hızlı bir ivme yakalayan İsmail Işık, rakibine göre bir yükselik performansı gösterirken, Alper Şen'in Biga Belediyesi'ni kazanacak aday görüntüsü verememesi akıllarda soru işaretine neden oluyor. Geçmiş dönemdeki başarılı çalışmaları, belediye yönetimi konusundaki deneyimi ve bilgisi ile dikkat çeken İsmail Işık'a sokakta vatandaş ilgisi artarak devam ederken, sağ seçmenden de oy alacak aday olması kazanmaya en yakın aday görüntüsü veriyor. Alper Şen'in 4,5 yıllık meclis üyeliğinde gösterdiği performans vatandaşı ikna etmezken, seçim çalışmaları sürecinde parti yönetimini kendi himayesinde kullanması da tepkileri beraberinde getiriyor.

İsmail Işık'ın mutlu Biga sloganıyla Biga'da 5 yıllık görev süresinde yaptığı belediyecilik hizmetleri hala Bigalılar arasında konuşuluyor. Yeraltı ve yer üstü yol, kaldırım, kanalizasyon çalışmalarının yanı sıra kültür ve sanat etkinlikleri, festivaller, şenlikler ile Biga'da farklı bir hava yakalayan İsmail Işık'ın, seçimi az bir oy farkıyla kaybetmesi vatandaşta şaşkınlıkla karşılanmıştı. İsmail Işık'ın yeni dönem için hem yarım kalan projelerini tamamlamak istediği, hem de Biga'yı geleceğe taşıyacak önemli projelerle Bigalıların karşısına çıkacağı ifade ediliyor.

Öte yandan Biga'da su sorunu, kültür sanat faaliyetlerindeki eksiklikler, kreş eksiklikleri, temizlik sorunları, yol ve kaldırım çalışmaları sorunları, belediye, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimde yaşanan sorunlar, Biga vizyonu oluşturamama sorunları başta olmak üzere çözüm bekleyen çok sayıda sorun yerel seçimleri bekliyor.

Kamuoyu anketlerinde önde çıkan İsmail Işık ile henüz kendini göstermeyi başaramayan Alper Şen, pazar günü partililerin oyuyla Biga'da belediye başkan adayı olmayı başaracak. Biga'da yerel seçim sonuçlarını etkileyecek bir seçim yaşanacak.

 

Biga CHP'de bu pazar düğüm çözülecek

 

Cumhuriyet Halk Partisi için Biga'da 3 belediyeyi de kazanmak en büyük hedef. Belediyelerin kazanılabilmesi için ise kazanacak adayın önemi ortaya çıkıyor. İyi Parti adayını açıklayan ilk parti olurken, Selçuk Kavaz'ın da sahaya inmesi CHP adayının önemini daha daha ortaya koyuyor. Ak Parti'de ise gözler CHP'de yapılacak seçime odaklandı. Biga'da belediye başkanlığı adaylığı belirlendikten sonra düğüm çözülecek.

Fotoğraflar için aşağıdaki görsele tıklayınız...
 

Foto Galeri
CHP'de bu pazar düğüm çözülecek!
CHP'de bu pazar düğüm çözülecek!

akparti


Kaynak: Haber Merkezi