Hastane Başhekimi Op.Dr.Emrah DEMİRCİ ve hastane yöneticilerinin 'de katılımlarıyla “Gebe Okulu” bilgilendirme sınıfına katılan anne adayları mezuniyet belgelerini aldı.

Hastanede verilen eğitimlerde gebelik ve doğum sürecinin korku ile değil huzurla, sağlıkla, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamak amaçlı bilgi desteği sunuyor. Eğitimlerde sözel, görsel, eğitim araçları kullanılmakla beraber maket üzerinde verilen uygulamalı eğitimler annelerin bilgi ve beceri düzeylerini istenilen yere gelmesine yardımcı oluyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Op.Dr.Emrah DEMİRCİ;  “Gebe Okulunda ;doğru nefes alıp verme teknikleri, egzersizler, pilates, doğru beslenme, annenin son evrede doğuma nasıl katkı yapabileceği, doğum dalgalarını kasılmaları az hissetmelerini sağlayıcı doğumu kolaylaştırıcı alternatif yöntemler, anestezi yöntemleri, bebeğin doğum yolculuğu, doğum sonrası anne ve bebek bakımı, emzirmenin ve anne sütünün önemi gibi konular anlatılıyor.Biga Devlet Hastanesi olarak amacımız ve hedefimiz; sağlıklı bilinçli ebeveynler, sağlıklı anneler, sağlıklı bebekler”dedi.
Burcu Uçmaz

Foto Galeri
Biga’da bilinçli anneler yetişiyor
Biga’da bilinçli anneler yetişiyor

akparti


Kaynak: Biganın Sesi