Çanakkale genelinde gerçekleştirilen yarışma kapsamında; "Dilimizin Zenginlikleri Projesi En İyi Cümle/Afiş Yarışması"nda, yarışmaya katılan öğrencilerin ilkokul kategorisinde 29 Ekim Cumhuriyetin 100. yılı konulu en az üç kelimenin yer alacağı anlamlı bir cümle ve afiş oluşturmaları istenildi.

Okullarda yoğun bir ilgi ve katılımın olduğu "En İyi Cümle/Afiş Yarışması"nda ilkokul kategorisinde il birincisi Biga’dan oldu.

Yarışma şartnamesinde belirtilen hususlar çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda, ilkokul kategorisinde Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Beren Başeğmez 29 Ekim Cumhuriyetin 100. yılı konulu yarışmada il birincisi seçildi.

"Dilimizin Zenginlikleri Projesi En İyi Cümle/Afiş Yarışması"na katılan başarılı öğrenciyi makamında ağırlayarak tebrik eden İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan Bilen " Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında Çanakkale il genelinde düzenlenen Cümle/Afiş Yarışması ilkokul kategorisinde il birincisi olan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Beren Başeğmez'i başarılarından dolayı tebrik ediyorum.  Öğrencimizi destekleyen okul yöneticilerine, sınıf öğretmeni ve velisine teşekkür ediyorum”dedi.

Gökçe Akkoç

 

Bigalı öğrenci il birincisi oldu

 

Bigalı öğrenci il birincisi oldu

 


Kaynak: Biganın Sesi