Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Süper Kupa finalinde Suudi yetkililerinin almış olduğu kararı ve Atatürk’e yapılan hakarete tepki gösterdi.

Başkan Ünal Özcan, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin maça çıkmama kararını destekledi ve Suudi Arabistan’ı kınadı. Özcan, “Cumhuriyet varsa spor da var, cumhuriyet yoksa hepsi teferruattır…”dedi.

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Özcan yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet varsa spor da var, Cumhuriyet yoksa hepsi teferruattır. 2023 süper kupa şampiyonluğu iki takımımıza ortak verilsin. Tarih bunu yazsın. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi ATATÜRK pankartı ve tişörtleri  ile sahaya çıkmalarına Suudi Arabistan yetkilerince izin verilmemesi üzerine, her iki BÜYÜK TAKIMLARIMIZIN  da ortak karar alarak,  maça çıkmamalarını YÜREKTEN destekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100.Yılında ATATÜRK’ümüze yapılan bu hakareti kabul etmiyor, Suudi yetkililerinin almış olduğu bu kararı ŞİDDETLE KINIYORUZ.”dedi.

Haber: Mehmet Özdeş

akparti


Kaynak: Biganın Sesi