İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, beraberinde İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve İYİ Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Burak Kunt'un da katılımıyla yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Sadece kendimizi ifade edeceğiz"

Türkiye'nin ekonomik darboğazın eşiğinde olduğunu belirten Milletvekili Uz, "Esnafımız, çiftçimiz aynı zamanda emeklimizin dar boğazdan geçtiği bir dönemde seçime gidiyoruz. Bu seçimin diğer seçimlerden farkı artık bunda zirveye ulaşmış olması. Bundan dolayı çok gerilimli seçim atmosferine girilmiş olması. Bazı ilçelerde olan kavgalar, bazı illerimizde yaşananlar bu seçimlerde bizi daha fazla sağ duyuya gelmemiz gerektiğini göstermiş oluyor. Dolayısı ile biz Çanakkale'de İYİ Parti ailesi olarak tüm ilçe ve beldelerde kendi adaylarımızla bir seçime giriyoruz. Bunu yaparkende kendi adaylarımızın Çanakkale Merkez hem ilçe hem beldede ki arkadaşlarımızın hem de onlarla beraber il genele, belediye meclisine aday olan arkadaşlarımızın adaylık süreçlerini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz. O nedir? Bu insanların listelere, yönetimlere girdikleri noktalarda hem ailelerinin hem çevrelerinin istişaresiyle bir amaç uğruna bir hizmet edebilmek adına olur alıyorlar ailelerinden ve bir sürece başlanıyor. Bu sürecin sonunda da sahada alın teri dökerek ve emek vererek kendilerinin neler yapmak istediklerini anlatıyorlar. Dolayısıyla biz tüm partilerin aday olan tüm arkadaşımızın bu çalışmasını bu emeğini doğru buluyoruz ve destekliyoruz. Biz İYİ Parti ailesi olarak tüm partilerin adaylarına da başarılar diliyoruz. Bu bakımdan dolayı da hiçbir noktada hiçbir şekilde hiçbir diğer partili arkadaşlarımıza gidip onlarla ilgili olumsuz bir cümle sarf etmeyeceğiz. Yine Çanakkale'de yaşadığımız gibi, Çanakkale Belediye Başkan Adayımız Burak Kunt'un yaptığı gibi sadece kendimizi ifade edecdeğiz. Amaçlarımızı anlatacağız. Projelerimizi anlatacağız. Liyakatli ve adaletli bir ekiple yola çıktığımızı göstereceğiz. Bütün partilerden de bunu beklediğimizi buradan söylemek arzusundayız" şeklinde konuştu.

"İYİ Parti olarak arkadaşımızı destekliyoruz"

Kütahya'da seçimin yenilenmesi talebi reddedildi Kütahya'da seçimin yenilenmesi talebi reddedildi

Bir diğer önemli konunun da İYİ Parti Çanakkale'de her il de ve ilçe de aday çıkartacak dediklerini ama Gökçeada'da malum bir süreç yaşandığını ifade eden Milletvekili Uz, "Gökçeada'da Ünal Çetin, bizim İYİ Parti'mizin belediye başkanı iken, bir tutuklama sebebi ile cezaevi gördü. Yargılama süreci devam ederken de geçen ay itibari ile de cezevinden çıktı. Dolayısıyla biz Genel Başkanımızla istişare ve talimatıyla Gökçeada'da aday çıkarmıyoruz. Gökçeada'da Ünal Çetin nereden aday olursa olsun, hangi partiden aday olursa olsun biz İYİ Parti olarak arkadaşımızı destekliyoruz. Bunu da buradan ilan etmiş olalım" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi