Sert ailesinin mutlu günü Sert ailesinin mutlu günü

Geçtiğimiz haftalarda prostat büyümesi nedeniyle hastanede tedavi gören ve ardından taburcu edilen İngiltere Kralı 3. Charles'ın kansere yakalandığı duyuruldu. Tedavisi devam eden Kral'a binlerce destek mektubu geldi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Dünyanın dört bir yanından 7 binden fazla mesaj alan Kral, iyi dileklerin birkaçını okuma şansı elde etti.

Bazı kartlarda esprili mesajlar yer alırken bazılarında kanserle mücadele edenlerin mesajları yer aldı. Kral'ın okuduğu bazı mesajlardan duygulandığı ve "gözyaşlarına boğulduğu" belirtildi.

"Pozitif kal, bana güven işe yarıyor, aile en önemlisidir", "Umarım kısa zamanda iyileşirsin" gibi dileklerin yazdığı kartları kimin gönderdiği bilinmiyor.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile buluşan Kral Charles "İnanılmaz mesajlar aldım. Çoğunda gözyaşlarımı tutamadım" dedi.

BBC'nin haberine göre, bu kartların Kral'a moral vermesi için yazıldığı belirtildi.

Kraliyet ailesinin resmi sosyal medya hesabında ise "Kral'a kanser teşhisi konmasının ardından Majesteleri dünyanın dört bir yanından destek mesajları aldı. Kral 'Kanser ile mücadele eden herkes böyle nazik mesajların ne kadar rahatlatıcı ve cesaretlendirici olduğunu bilir' dedi" ifadeleri yer aldı.

TEŞHİS HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU

2020'de İngiltere'deki kraliyet görevlerini bırakarak eşi Meghan Markle ile ABD'ye taşınan Prens Harry, Kral Charles'ın kanser olduğunun açıklanması üzerine İngiltere'ye gitmişti.

Prens Harry, ABD'de yayınlanan Good Morning America adlı programda babasıyla bir araya gelmesi hakkında konuştu. Prens "Ailemi çok seviyorum. Uçağa atlayıp babamın yanına gidebildiğim ve onunla zaman geçirebildiğim için çok mutluyum" dedi.

Sunucunun bu tür hastalıkların ailelerde birleştici bir etkisi olduğu söylemesi üzerine Prens Harry "Bence her türlü hastalık veya rahatsızlık aileleri bir araya getirir" dedi.

Editör: Haber Merkezi