Bu kapsamda, Gümüşçay Belediyesi'nin davetiyle Gümüşçay'da yapılması planlanan Sera Gıda OSB projesi ve Gümüşçay Belediyesi Güneş Enerjisi Üretim İşletmesi'nde bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş, Biga Ziraat Odası Meclis Başkanı Taner Kömürcü ile Biga ve Karabiga Belediyesi temsilcileri katıldılar.

Devlet, ücretsiz doğal gaz için... Devlet, ücretsiz doğal gaz için...

Gümüşçay Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın liderliğinde yürütülen Sıcak Su ile Kapalı Sera Projesi için detaylı bir değerlendirme yapıldı. Proje ortaklarıyla birlikte sera yapılacak alanın saha ziyareti gerçekleştirilerek, Güneş Enerjisi Üretim İşletmesi'nin durumu hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Toplantı sonrası Gümüşçay Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada; "T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı önderliğinde Hazine yerlerine yapılacak olan Sıcak Su ile Kapalı Sera Projemiz için, bugün Belediyemizde toplantı düzenledik. Proje ortaklarımızla sera yapılacak olan alanı ve Gümüşçay Belediyesi Güneş Enerji Üretim İşletmesini yerinde inceledik. Bilgi alışverişinde bulunduk. İstihdam yaratmak için çalışmalarımız devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Necmiye Tarlasüren

Editör: Haber Merkezi