Biga Belediyesi Tiyatro Kulübü tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde Murat Gülcen’in oyunlaştırıp yönettiği, Nazım Hikmet’in Kuva-yi Milliye Destanı sahne aldı. Bigalıların ilgi gösterdiği Kuva-yi Milliye Destanı tiyatro oyunu, oldukça beğeni topladı. Büyük alkış toplayan Kuva-yi Milliye Destanı tiyatro oyununu izleyen Bigalı vatandaşlar, Türk bayraklarını salonda gururla dalgalandırdı.

Tiyatro oyunu hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan şunları söyledi; “ Nazım Hikmet’in Kuva-yi Milliye Destanı’nı büyük bir gururla izledik.

 Troya Müzesi'nin 'Dijital Dergisi' yayın hayatına başladı Troya Müzesi'nin 'Dijital Dergisi' yayın hayatına başladı

Yeni dönemimizde belediye tiyatromuzu hayata geçireceğiz ve ilçemizde çocuklarımızın, gençlerimizin tiyatro yapmasını sağlayacağız. Kültür ve sanat etkinliklerimizi bir takvim şeklinde planlayacağız ve Atatürk Kültür Merkezi’mizin sahnesini kültür ve sanatla buluşturacağız.

Bugün büyük emeklerle Kuva-yi Milliye Destanı’nı oyunlaştıran ve yöneten değerli Murat Gülcen başta olmak üzere sahne önünde ve arkasında emek veren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.”

Editör: Haber Merkezi