Yeni şekillenen 25 kişilik Biga Belediye Meclisinde ise kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyet Halk Partisi çoğunluğu sağladı

Resmi olmayan sonuçlara göre Biga'da 136 sandıkta 45250 seçmenden 36978'i oy kullanırken, 36403 oy ise geçerli sayıldı. CHP yüzde 51,92 ile birinci, AK parti yüzde 36,99 ile ikinci, MHP de yüzde 4,35 ile sandıktan üçüncü parti olarak çıktı.

Bu sonuçlara göre alınan oy oranları doğrultusunda Biga’da CHP 13+3 kontenjan, AK Parti’den ise 9 isim belediye meclisine girdi.

Çanakkale'de ata tohumu yetiştirilecek Çanakkale'de ata tohumu yetiştirilecek

Biga’da 5 yıl süreyle belediye meclis üyeliği yapacak isimler şöyle oluştu;CHP’den kontenjandan Erol Sezen, Duygu Tekin Elbi, Şerif Engin’in yanı sıra; Ergün Tulnay, Levent Şahin, Hakan Arslantürk, Fatma Nur Karcı, Levent Özcan, Ahmet Arslan, Mehmet Onur Gelmez, Ergün Liman, Nurettin Yılmaz, Pınar Karabıyık, Birol Özlenir. Rahmi Yılmaz. Samet Taşkın.

AK Parti'den ise Halil Yağan, Nesrin Sirkeci, İsmail Demir, Hüseyin Mert Saruhan, Mehmet Bülbül, Fethi Altındiş, Serdinç Gündüz, İsmail Emir, Suat Demirel.

Editör: Haber Merkezi