Borsa haftayı rekorlarla tamamladı Borsa haftayı rekorlarla tamamladı
Ekonominin belkemiği konumundaki esnafa rahat bir nefes aldıracak 100 milyar liralık destek paketine başvurular başladı. Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet SOKULLU, paketin Esnaf ve Sanatkâra hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz kabine sonrası esnaf ve sanatkârlar için açıklanan destek paketi olumlu karşılandı. Paketin ekonomiye hareketlilik katması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı esnaf ve sanatkârlara 100 milyar, 60 ay vade ve yüzde 7.5 faiz oranlı kredi, Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini sevindirdi.

Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet SOKULLU, “Kooperatifimiz Kefaleti ile kullandırılan T.C.Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin faiz oranları ve limitlerinde 11.10.2022 tarihinden itibaren yeni bir düzenleme yapılmıştır. Yıllık %7,50 faiz oranı ile işletme kredileri 500.000.-TL'ye, İşyeri ve Taşıt edindirme kredileri 1.500.000.-TL'ye yükseltilmiştir. Esnaf ve Sanatkârımıza hayırlı olmasını temenni eder, Sağlıklı ve bol kazançlı günler dilerim” dedi.

Yasemin ÖZDEŞ

Editör: Haber Merkezi