Özel Biga Bahçeşehir Koleji ve Gümüşçay Atatürk Ortaokulu öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda önemli bir başarı elde ettiler. Toplam 16.712 başvuru arasından yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda, iki okul da farklı alanlarda bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

MEB 8 bin 406 iş yerinin sözleşmesini feshetti MEB 8 bin 406 iş yerinin sözleşmesini feshetti

Özel Biga Bahçeşehir Koleji, Biyoloji alanında "PETO PARADOKSU'NDA TÜMÖR BASKILAYICI PROTEİNLERİN ANALİZİ" projesiyle, Gümüşçay Atatürk Ortaokulu ise Teknolojik Tasarım alanında "GÜNEŞ ENERJİLİ PATİLİ DOSTLAR KULÜBESİ" projesiyle başarılı bir performans sergileyerek bölge yarışmasına katılmaya hak kazandılar.

Özel Biga Bahçeşehir Koleji'nden İhsan Barış Çürüksulu ve Ali Eymen Yeltepe, okul müdürü Musa Çetin ve Biyoloji öğretmeni Selen Çakas Coşkun ile birlikte, Gümüşçay Atatürk Ortaokulu'ndan Eslem Güler, Çisemnur Şen, Irmak Açık, okul müdürü Müge Pehlivan ve danışma öğretmenleri Salih Ekinci ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen'i ziyaret ettiler.

22-25 Nisan tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek olan Bölge Finallerinde Biga’yı ve Çanakkale’yi temsil edecek olan projeler hakkında bilgi veren öğrenciler ve öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen tarafından tebrik edilerek başarılarının devamı diledi.

Editör: Haber Merkezi