Haftanın ilk günleri kendimizi daha karamsar, kuşkucu ve depresif hissetsek bile hafta ortasında enerjimiz daha da artacak ve harekete geçmeye hazır olacağız.

Merhaba, 

18 Eylül haftasının ana teması hayattan gerçekten keyif alıp almadığımız üzerine kurulu. Eğer gerçekten tatsız, mutsuz ve kurban psikolojisi ile bu hayatı yaşıyorsak hangi konu, olay ya da fikir ile bu durumdan çıkacağımızı fark edebiliriz. Esas çözümün dış dünya da değil kendi içimizde olduğunu, potansiyellerimize, yeteneklerimize ve isteklerimize göre yaşamanın kendimize verdiğimiz değer ile bir olduğunu fark edeceğimiz bir zaman aralığı olacak bizim için.

Haftanın ilk günleri kendimizi daha karamsar, kuşkucu ve depresif hissetsek bile hafta ortasında enerjimiz daha da artacak ve harekete geçmeye hazır olacağız. 

Pazartesi:

Haftaya Ay, Akrep Burcu’ndayken giriş yapıyoruz. Kuvvetli sezgiler, derinlemesine yapılabilecek analiz becerileri, tutkulu istek ve ihtiyaçlar önümüzdeki 2.5 gün boyunca kendini gösterebilir. Takıntılı ve karamsar düşüncelere karşı dikkatli olmakta fayda var. Öğle saatlerinde gerçekleşecek Ay, Satürn olumlu açısı hayatımızdaki otorite figürlerinden destek almak, fikir almak adına değerlendirilebilir. Merkür ve Ay'ın akşamüzeri gerçekleşen ılımlı açısı aradığımız cevapları bulmamızı kolaylaştıracak, araştırma, eğitim, bilgi alışverişinde destek sağlayacak.

Salı:

Ay'ın Akrep Burcu seyahati devam ederken öğlene doğru Jüpiter ile gerçekleştireceği karşıt açı sebebi ile abartılı duygusal tepkilere karşı dikkatli olmak gerekir. Bu zaman aralığını derinleşmek istediğimiz bir konuya vakit ayırarak değerlendirmek yerinde olacaktır. Gün ortasında Ay Venüs karesinin de gerçekleşmesi duygusal kararlar ile yapılabilecek harcamalara karşı da uyarıyor bizi. Uyum yakalamakta zorlanabiliriz, imkan var ise ufak bir meditasyon ya da nefes çalışması yapmak enerjiyi dengelememizi sağlayacaktır. Aynı gün netleşen Güneş-Neptün karşıtlığı ile kurban bilincine, hayal kırıklıklarına ve yanılgılara karşı temkinli olmak gerekir. Emin olunmayan bir adımı atmamakta fayda var. Akşam saatlerinde netleşen Ay, Uranüs karşıtlığında ise günün karmaşası ve yoğun duygularını anì ve dürtüsel bir şekilde çırmamaya ekstra özen göstermek gerekir.

Çarşamba: Ay hala Akrep Burcu’nda ilerlerken Ay, Neptün üçgeni ile güne başlayacağız. Tüm sanatsal çalışmalar, ilham
ve sezgiler adına verimli bir zaman dilimi olacak. Bir önceki günün yoğun ve sarsıcı enerjisinin daha uyumlu ve dengeli bir hal aldığını fark edeceğiz.  Manevi çalışmalar yapmak, merhamet ve şefkat duygularını hatırlamak, gönüllü yardım çalışmalarına katılmak için verimli bir gün olacak. Ay ve Güneş'in ılımlı açısı öğleden sonra önemli görüşmeler için destekleyici etkide. Akşam saatlerinde Yay Burcu'na geçen Ay ilk açısını Satürn ile yapacak. Bu saat aralığında duygusal engeller ve kısıtlanmalar tetiklenebilir. Geceyi farkındalık ile tamamlamak faydamıza olacaktır.

Perşembe:

Ay, Yay Burcu'nda seyahatine devam ederken Merkür ile yapacağı kare açı ile duyguları ifade etmekte güçlük, iletişim problemleri, dikkatsizlik ve zihinsel dağınıklık konularında dikkatli olmamız için bizi uyarıyor. Öğleden sonra ise Ay ve Mars arasındaki açı ile kendimizi daha enerjik, motive, harekete geçmeye hazır ve heyecanlı hissedeceğiz. Tüm sportif çalışmalar, motivasyon ve cesaret gerektiren işler bu zaman aralığında yapılabilir. Akşam saatlerinde ikili ilişkilerde aradığımız uyum ve dengeyi bulabiliriz.

Cuma:

Sabah saatlerinde Yay Burcu’ndaki Ay ile Ay düğümlerinin olumlu açısı güzel tesadüf ve fırsatları getirebilir. Öğleden sonra ise Ay ve Neptün arasındaki zorlayıcı açı duygusal olarak depresif hissetmemize, daha çabuk incinmemize, kendimizi yönsüz hissettiğimiz duygular ile buluşmamıza sebep olabilir. Akşam saatlerinde gerçekleşecek Ay, Güneş karesi ile de karamsar duyguları başkalarına aktarma ihtiyacına girebilir, egosantrik tavırlarda bulunabiliriz. 

Cumartesi:

Ay, Oğlak Burcu’nda ilerliyor ve Merkür ile olumlu açıya giriyor. Önemli konuşmalar ve görüşmeler adına verimli bir gün olacak. Sorumluluk gerektiren konularda daha pratik çözümler bulmaya yatkın olacağız. Kendimizi daha olgun ve sağlıklı sınırlar çizerek ifade edebileceğiz. Bugün Sabah saatlerinde Güneş Terazi Burcu'na geçiş yapacak ve sonbahar mevsimi resmi olarak başlayacak. Gün genelinde ikili ilişkiler, kişisel bakım gerektiren konular, sanatsal faaliyetler adına destekleyici ve onarıcı etkiler mevcut. Gecenin ilerleyen saatlerinde gerçekleşecek Ay, jüpiter üçgeni tüm manevi çalışmalar adına verimli bir zamanı bize sunacak. 

Pazar:

Oğlak Burcu'ndaki Ay'ın Mars ve Chrion ile yaptığı zorlayıcı açılar ile güne başlayacağız. Sakarlık, ufak çaplı kazalar, öfkeli çıkışlara, tartışmalara karşı dikkatli olmak gerekir. Akşam saatlerinde gerçekleşecek Ay, Neptün ılımlı açısını manevi çalışmalar, ilhamlar ve sanatsal çalışmalar ile değerlendirebiliriz.