1. KÜLTÜR VE KARİYER GÜNLERİ SONA ERDİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “1. Kültür ve Kariyer Günleri” sona erdi.

575
1. KÜLTÜR VE KARİYER GÜNLERİ SONA ERDİ

Biga Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin ilk gününde Biga Kaymakamı Mustafa Can katıldı. Etkinlikte öğrenciler iş dünyasında ne gibi durumlarla karşılaşabilecekleri, bu durumlarda neler yapabilecekleri, meslek seçimi ve kariyer tavsiyeleri gibi konularda bilgilendirildi.
 
1.Kültür ve Kariyer Günleri kapsamında 11 uzman konuşmacı ağırlandı. Etkinliğin ilk gününde Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ertuğrul BİLGÜCÜ ve Biga Kaymakamı Mustafa CAN’ın açılış konuşmalarının ardından Biga Meslek Yüksekokulu ile Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi Ege Yöresine ait gösteri sundu. İlgi ile izlene gösterinin ardından ÇOMÜ Öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Şahin ÖRNEK’in “Girişimcilik Benim Kariyerim”, KOBİ Uzmanı Dilek MARANGOZ ŞAHİN ve KOBİ Uzmanı Sedat AKÇAY'ın “KOSGEB Başvuru Süreçleri ve KOSGEB Desteklemeleri” konularında sunumlar yapıldı.
 
Konusunda uzman kişilere ev sahipliği yapan etkinliğin ikinci gününde MİGROS T.A.Ş. üst düzey yöneticileri Mavi Yaka Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Selcan ALKAYA ve Seçme Yerleştirme İnsan Kaynakları Müdürü Oktay SARITOP “Migros ve Kariyer Yolculuğumuz” konulu sunumları ile; eğitimin önemi, kariyer planlaması, işe başvurularda dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler vererek deneyimlerini paylaştılar.
 
Çalıştıkları kurumlar hakkında kısaca bilgi veren katılımcılar, işe alım aşamalarında nelere dikkat ettiklerini ve mülakatta adayları hangi sorulara tabi tuttuklarını anlattılar. Öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen Çanakkale Şehitlik Gezisinin yer aldığı 3. Günün ardından etkinliğin 4. Gününde DOĞTAŞ A.Ş.' nin Genel Müdürü İlhan TUNÇMAN ve Pazarlama Müdürü Çağrı ÖZTÜRK konuğu oldu. "Kariyer Yolculuğum" ve “Mobilya da Pazarlama Yolcuğu" konularında öğrencilere keyifli bir sunum gerçekleştirdiler. Öğleden sonra ise, Biga Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet EROĞLU ve Biga Organize Sanayi Müdürü Orhan KAPLAN öğrencilere başarı öykülerini anlattılar. Etkinliğin 5. ve son gününde ise Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan YELKİKALAN "Teknolojik Dönüşüm Çağında Endüstri 4.0 ", Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal AYDIN ise "Girişimciliğin Anatomisi" konulu sunumlarını gerçekleştirdi.
 
Konuşmaların ardından öğrencilerin merak ettikleri noktaları cevaplayan katılımcılara etkinlik sonunda teşekkür plaketi takdim edildi.
 

  1. Kültür ve Kariyer Günleri Organizasyon Komitesi Başkanı Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muradiye ÖZEL ÖDÜL; ‘’Bir hafta boyunca oldukça yoğun ve bir o kadar da verimli geçen etkinlikler sırasında, gerek özel sektör gerekse kamuda çalışan uzmanların ve akademisyenlerin değerli deneyim ve bilgi birikimlerinden faydalanma fırsatı bulan öğrencilerimizin etkinliğe ilgileri oldukça yüksek oldu. Öğrencilerimize kariyerlerini planlamada ışık tutan, işe yerleşmelerinde, staj imkanı sağlama gibi konularda pozitif ayrımcılık sağlayacaklarını dile getiren konuşmacılarımız büyük bir ilgi ve dikkatle öğrencilerimiz tarafından dinlendi.’’ Dedi.
Mehmet Özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.