ÇTSO VE GMKA ALMANYA İLE İŞBİRLİĞİ ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde İstanbul Alman Konsolosluğu ve Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek resmi temaslarda bulundu.

877
ÇTSO VE GMKA ALMANYA İLE İŞBİRLİĞİ ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde İstanbul Alman Konsolosluğu ve Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek resmi temaslarda bulundu.
 
İstanbul Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğunda gerçekleştirilen ilk görüşmede, Başkonsolos Vekili Stefan Graf, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ile Uzman Petek Eğerci’den oluşan heyet hazır bulundu.
 
“ÇANAKKALE’DE ALMAN EKONOMİ GÜNLERİ DÜZENLENECEK”
 
Ziyarette ilk olarak ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu tarafından; Çanakkale ilinin ekonomisi, yatırımları, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının yapısı, işleyişi, üye profili ve sektörleri ile tarihi ve kültürel değerleri hakkında Başkonsolos Sayın Stefan Graf’a bilgi verildi. Görüşmede, iki taraf arasında Çanakkale’de “Alman Ekonomi Günü” düzenlenerek sektör temsilcilerinin ikili iş görüşmeleri yapılmasına karar verildi.
 
“İŞ İNSANLARIMIZA UZUN SÜRELİ VİZE VERİLMESİ ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ”
 
Görüşmenin önemli konularından biri de “İş İnsanlarına Uzun Süreli Vize” verilmesi oldu. Çanakkale’yi yakın bir tarihte ziyaret etmesi planlanan Alman Konsolosluğu yetkililerine bu görüşmede; Çanakkale’nin ekonomik yapısı hakkında detaylı bilgi verileceği ve karşılaşılan vize sorunlarının gündeme getirileceği ifade edildi. Başkonsolos Vekili Sayın Stefan Graf vize çözüm konularının üzerinde durulacağını, yapılacak çalışmalar hakkında yol haritası belirlenmesi gerektiğini vurgulayarak bu konuda üzerlerine düşen desteği vereceklerini ifade etti. Başkonsolos Graf, Almanya tarafından ekonomik işbirliği ve vize konularının ele alınacağı Çanakkale ziyaretinin ilk kez gerçekleşeceğini belirterek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
“TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE YENİ İŞBİRLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.”
 
ÇTSO ve GMKA yetkililerinden oluşan Çanakkale heyetinin İstanbul resmi temaslarının ikinci adresi İstanbul Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Türk-Alman Ticaret Odası adına Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Frank Kaise, Kamu ve Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Ebru Kunt Akın, İş Geliştirme Uzmanı Zuhal Şencan’ın yer aldığı görüşmede, gerçekleştirilebilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Frank Kaise tarafından Almanya’da ihracat, ithalat, yatırım ve destekler hakkında bilgi verilerek, ÇTSO’nun Ağustos ayı olağan Meclis toplantısında bilgilendirme yapılması kararlaştırıldı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu tarafından Çanakkale’de yatırım yapan Alman firmaları ile Almanya ile ticaret yapan Oda üyeleri hakkında bilgi verilerek, Çanakkale’de yapacakları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Çanakkale heyeti ve Alman heyetleri tarafından günün anlam ve önemini belirten hediyelerin karşılıklı olarak verilmesiyle görüşmeler tamamlandı.
 


ÇTSO VE GMKA ALMANYA İLE İŞBİRLİĞİ ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
ÇTSO VE GMKA ALMANYA İLE İŞBİRLİĞİ ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
1056

Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.