BİGA MYO AKADEMİK KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Güz Yarıyılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat...

1391
BİGA MYO AKADEMİK KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Güz Yarıyılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Üniversite Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Enver Yolcu, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ertuğrul Bilgücü ve  akademik personelin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör.Ertuğrul Bilgücü yaptığı sunumda Meslek Yüksekokulu’nun geçmiş yıllardaki gelişimi ve mevcut durumu hakkında bilgiler verdi.
 
Bilgücü, Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan bölüm ve programlara ilişkin bilgi vererek programlara ilişkin öğrenci sayılarını, akademik personel sayısı, bilimsel yayın sayısı ve niteliği, atıf sayısı, ulusal ve uluslararası proje bilgilerini paylaştı.
 
Sunumunda Biga Meslek Yüksekokulunun sektörel dinamikler, üniversite- sanayi işbirliği ve bu konuda yapılan çalışmalar ile, 3+1 İşyeri Mesleki Eğitim İşbirliği Uygulaması hakkında bilgi veren ve ayrıca okulun fiziki sıkıntılarını detaylı olarak anlatan Bilgücü; “Okulumuzun Ramazan Aydın Yerleşkesindeki yeni binalarına taşınması ile özellikle teknik programlardaki eğitim kalitesinin artacağını söyledi.
 
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ise konuşmasında; mevcut uygulanan projelere ilaveten diğer programlarında proje sayılarının artırılmasının önemine değinerek bu yıl uygulanmaya başlanacak olan, 3+1 İşyeri Mesleki Eğitim İşbirliği Uygulaması projesinin ÇOMÜ'nün diğer Meslek Yüksekokulları içinde örnek bir model teşkil etmesi gerektiğini belirtti.
 
Biga Meslek Yüksekokulu’nun önümüzdeki eğitim öğretim yılında Ramazan Aydın Yerleşkesindeki binalarına taşınması ile ilgili bilgiler de veren Prof. Dr. Sedat Murat, ÇOMÜ'nün araştırma üniversitesi olabilmesi için; bilimsel yayın ve proje sayılarının artırılmasının yanında, öğretim görevlilerinin mutlaka doktora eğitimlerini tamamlamalarının gerektiğinin altını çizdi.
 
Toplantı, soru ve temenniler ile son buldu.
 
Yasemin Özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.