2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni  

Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu gerçekleştirdi.

1302
2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni  

Biga Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu gerçekleştirdi.
 
2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Biga Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine yönelik, Akademik Yılı Açılış Töreni ve Oryantasyon Sunumu  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü yaptı.
 
Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Bilgücü; “2019-2020 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Sizler en az iki yıl süre ile bizlerin misafirlerisiniz. Temel hedefimiz okulumuzun eğitim kalitesini artırarak, ilgili sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kaliteli ara eleman yetiştirmektir. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Elektrik ve Makine programı öğrencilerimiz; mesleğin gerekli kıldığı bilgi ve becerilerini arttırma ve mesleki becerilerini geliştirmeleri amacıyla 2020-2021 Bahar döneminden itibaren ilgili sektör firmalarında uygulamalı eğitim alacaklardır. Bazı bölümlerimizin atölye, laboratuvar gibi önemli fiziki eksikliklerinin Ağaköy-Ramazan Aydın yerleşkesindeki binalarına taşınılması ile sona ereceğine inanıyoruz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Dedi.
 
Moderatörlüğünü Makine programı 2. sınıf öğrencisi Samet Ulası’nın yaptığı törende, Biga Meslek Yüksekokulu mezun öğrencileri adına konuşmalara geçildi. Burada ilk söz alan 2011 yılı Kooperatifçilik programı mezunu ve aynı zamanda Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı; “Herkesin hayatında önemli dönüm noktaları vardır. 2008 yılında Meslek Yüksekokuluna kayıt olarak üniversite öğrencisi olmam bunlardan biridir. Çünkü meslek yüksekokulunun bana kazandırdığı özgüven ve cesaret ile 2009 yılında siyasete girme kararını verdim ve halen Gümüşçay Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım“ dedi.
 
Görev süresince beldede yapmış olduğu değişiklik ve yeniliklerden de söz eden Pastırmacı; “Bizler, sizler tarafından kapısı rahatlıkla çalınabilecek kurumlardan biriyiz. Her türlü sıkıntınızda yanınızda olmaya çalışacağız. Hepinize başarılar diliyorum.” Dedi.
 
Daha sonra söz alan 2009 yılı Makine programı mezunu ve halen ABD - Los Angeles’ ta faaliyet gösteren Startek Elektronik firmasının ortaklarından Gökhan Emir; “2006 yılında girdiğim Biga Meslek Yüksekokulunu üç yılda bitirdim. Ardından Sofya Teknik Üniversitesinde mekatronik mühendisliği eğitimi aldım. Bu esnada ingilizce seviyemi oldukça geliştirdim. Daha sonra açılan sınavı kazanarak girdiğim ABD- Kaliforniya Üniversitesinde MBA yüksek lisansını 2015 yılında tamamladım. Derslerinizi çok iyi takip edin. Hocalarınız ile iyi diyaloglar içerisinde olun, onlara sorular sorun. Kitap okuyun, sosyal ve kültürel aktivitelere katılın. Kendinizi iyi tanıyın.” Dedi.
 
2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılış programı Biga OSB Bölge Müdürü Gültekin Çolak tarafından verildi. “Organize Sanayi Bölgeleri ve Biga Organize Sanayi Bölgesi” başlıklı açılış programında; OSB‘lerin tarihçesi, kurulum amaçları, türleri ile Biga OSB hakkında sunum gerçekleşti.
 
Biga Meslek Yüksekokulu ile imzaladıkları 3+1 Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hakkında bilgi veren Çolak, Sizlerin çok önemli bölümü mezun olduğunuzda bizim gibi OSB’lerde veya diğer sanayi kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilirsiniz. Bizim amacımızda sizleri nitelikli ve aranan eleman olarak yetişmenize katkı sağlamaktır." Dedi.
 
Öğrencilerin yeterince bilgilendirilerek okulda genel işlerliğin sağlanması ve başarının arttırılmasının amaçlandığı oryantasyon sunumu Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Kooperatifçilik programı danışmanı Öğr. Gör. Muradiye Özel Ödül tarafından gerçekleştirildi. 335 öğrencinin katıldığı sunumda; ÇOMÜ, Biga MYO, web sayfası, ÜBYS, kayıt yenileme, ders geçme sistemi, sınavlar, staj işlemleri, teknik gezi, sosyal- kültürel aktiviteler, disiplin yönetmeliği gibi konular detaylı bir şekilde anlatıldı.
 
Program toplu fotoğraf çekimi ve aşure ikramı ile sona erdi.
 
Programa Biga Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Bahaddin Zayim, program danışmanları, öğretim elemanları, Biga Meslek Yüksekokulu Sekreteri Basri Çorak ile öğrenci işleri yetkilileri Yeşim Türk Yüksel ve Selahattin Sandık’ın da katıldı.
 
 
Cahit Mavili
 


Kaynak: Biganın Sesi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.