Biga Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlığında, Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2024 yılı Encümen seçimi, İl Genel Meclis Üyeleri ve köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Biga’yı ağlatan Melisa Bebek, son yolculuğuna uğurlandı Biga’yı ağlatan Melisa Bebek, son yolculuğuna uğurlandı

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan üye seçim programı; Kaymakamın konuşması, Köylere yapılan hizmetlerin ve maliyet tutarlarının okunması, K.G.H.B. üye seçimi için İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarlarının oy kullanması, Muhtarların istek ve taleplerinin değerlendirilmesi ve seçilen üyelerin tebrik edilmesi ile program son buldu.

Seçim sonucunda, birlik encümenliğine il genel meclis üyelerinden Mustafa Ovalı 92 oy ve Saim Bakar 81 oy ile muhtarlardan Ağaköy Muhtarı Ayhan Ferah 69 oy ve İskender köy muhtarı Murat Genç 58 oyla seçildi.

Kullanılan oylar sonucunda:
Mustafa Ovalı 92
Hakkı  Sezen 31
Saim  Bakar 81
Nihal Nalça 18

Feyzullah  şahin 58 
Ayhan Ferah 69 
Murat  Genç 58 
Şahin Yaşar 8 Oy aldı.

Seçim sonucunda İskender köy muhtarı Murat Genç ile İdriskoru köy muhtarı Feyzullah Şahin’in eşit oy alması sonucu kura ile Murat Genç köylere hizmet götürme birliğine encümen üyesi seçildi.

Kaymakam Erdinç Dolu, seçim sonuçlarının Biga halkına hayırlı olmasını diledi ve seçilen üyelere yeni görevlerinde başarılar temennisinde bulundu. Dolu  ayrıca, köylerin sorunlarını çözmek ve daha iyi hizmet sunmak için birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Biga’da ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Seçimi’ yapıldı: Kimler seçildi? Foto Galeri: Biga’da ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Seçimi’ yapıldı: Kimler seçildi?

Muhabir: Bahar Karakurt